Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Par pravietošanas dāvanu (13. turpinājums)


   Gordons van Veilens

 


9. nodaļa
Par vīzijām un to izskaidrošanu

         Vīzija ir prāta attēls vai filma, kas nāk no Tā Kunga. Pašsaprotami, ka tam ir attēla elements, tāpēc, ka tas ataino kaut ko, ko mēs atpazīstam no vizuālās sfēras. Mēs redzam putnu, vilcienu, laivu, ainavu vai personu.

Kad tā ir filma, mēs redzam kādu darbību, kā vilciens, kas ir kustībā (vai vilciens, kas nekustas), personu, kas dod kādam ēdienu, vai kādu, kas ved cilvēkus ekskursijā.

Attēla (filmas) laikā var būt skaņas, kā balss, atnesot ziņu, vai putnu dziedāšana. Var būt tauru skaņas vai žvadzošu zobenu skaņa. Reizēm attēls iekļauj sevī arī garšu, smaržu vai pat temperatūru.

Klāt pie šiem sajūtu aspektiem var būt emocijas. Reizēm attēlam ir prieka vai briesmu emocijas, vai arī mēs jūtam skumjas, kas var novest pat līdz asarām. Šīs emocijas arī ir daļa no attēla, un tām nevajadzētu tikt uzskatītām par nevajadzīgām. Tās var būt svarīgas izskaidrošanai vai lai padarītu to atpazīstamāku saņēmējam.

Kaut kādā veidā ir vieglāk saņemt vīziju, jo tā neietver tiešu interpretāciju (nevis kā tiešs pravietiskais vārds). Tāpēc vīzijas ir mazāk uzņēmīgas pret mūsu pašu neobjektivitāti. Problēma rodas ar izskaidrošanu.

Reizēm vīzijas nozīme ir pavisam skaidra. Par piemēru, mēs redzam kādu, kas raksta grāmatu. Iespējams, tas nozīmē, ka saņēmējs rakstīs grāmatu. Taču bieži vien attēla ziņa nav tik skaidra. Necenties savai vīzijai atrast racionālu izskaidrojumu. Vīzija ir atklāsme no garīgās sfēras, un tai ir jātiek interpretētai ar Gara palīdzību, nevis ar mūsu racionālajiem prātiem.

Ir labi zināt, ka vīzija pārsvarā ir simbolisks garīgās patiesības atveids. Par piemēru, tu redzi ēzeli ar smagu nastu: interpretācija ir tā, ka saņēmējs ir uzņēmies pārāk daudz atbildību, kas viņu pamatīgi nospiež.

Taču vīzija var būt tiešs (nesimbolisks) dabīgās patiesības atveids. Reiz vīzijā redzēju veclaicīgu divriteni. Man nebija ne jausmas, ko tas nozīmēja. Kad izskaidroju, ko biju redzējis, saņēmējs reaģēja: "Es zinu, ko tas nozīmē. Esmu bijis divriteņu meistars 40 gadus".

Vienkārši jautājumi

 

Ja esi saņēmis priekš kāda vīziju un tu pilnībā nesaproti, ko tā nozīmē, tu varētu Dievam uzdot pāris vienkāršus jautājumus. Pirmie divi jautājumi varētu būt: "Vai šai vīzijai ir galvenokārt simboliska nozīme, vai arī tā ataino dabīgo realitāti?" Pārsvarā tu 'zināsi' (jutīsi) atbildi, jo Svētais Gars tev dos mieru vienā no diviem iespējamajiem atbilžu variantiem.

Nākamie jautājumi varētu būt par vēsts satura raksturu: "Vai šī vīzija ir neitrāls situācijas apraksts, vai arī tas norāda uz iedrošinājumu vai brīdinājumu?" Reiz redzēju cilvēku ar makšķeri rokās, kas centās noķert zivi. Vēsts bija: "Ar makšķeri vienā reizē tu vari noķert tikai vienu zivi (neliela evaņģēliska kalpošana). Bet Es vēlos, lai tu lieto tīklu, lai tu noķertu vairāk zivju (ar to norādot, ka Dievam ir labāks veids tev kā evaņģelizēt)".

Pēc tam vari censties identificēt dažādos objektus, kurus redzēji vīzijā.

Reiz redzēju meiteni, kas rotaļājās ar melnas krāsas bumbu. Kādā brīdī bumba aizripoja un nebija vairs sasniedzama, atstājot mazo meiteni, raudot (šī zaudējuma dēļ).

Sieviete, kas saņēma šo vārdu, sāka raudāt, taču es vēl aizvien nezināju tā nozīmi. Viņa teica man: "Man ir dziļas skumjas, jo pirms kāda laika nomira mans vīrs". Tā melnā bumba nozīmēja viņas vīru, melnā krāsa runāja par viņa nāvi, un bumbas aizripošana nozīmēja viņa nāvi un viņas jūtas, zaudējot savu vīru.

Nākošais, ko tu vari jautāt Kungam: „Vai konkrētais objekts vīzijā nozīmē kādu lietu, cilvēkus, vai arī kādu problēmu? Un ja šis objekts reprezentē personu; vai tas ir saņēmējs, vai kāds cits?"

Tavas vīzijas detaļas var būt ļoti nozīmīgas, vai arī tikai vīzijas dekorācijas. Tāpēc vislabākais ir ar tām dalīties. Bet atceries, ka tās var būt maznozīmīgas. Esmu piedzīvojis abus. Reiz redzēju pravietiskā vārda saņēmēju sniedzot padomu došanu, sēžot pie rakstāmgalda. Rakstāmgalds bija izgatavots no gaiša bērza koka.

Saņēmējs atbildēja: "Esmu saņēmis, piedāvājumu strādāt kā padomdevējs un tas ir tieši tādas krāsas rakstāmgalds manā nākotnes darbavietā. Tāpēc tagad zinu, ka man ir jāpieņem šis darba piedāvājums".

Viens no manas komandas biedriem vīzijā redzēja, kā sabrūk māja. Viņš detalizēti aprakstīja tās mājas izskatu. Saņēmējs atbildēja, ka apraksts neatbilda viņa mājas izskatam. Lai vai kā, viņa māja sabruka pirms pāris gadiem, un viņš un viņa sieva tik tikko izdzīvoja.

Reizēm mēs varam jautāt, vai vīzija (attēls) ir ārpus laika vai arī norāda uz pagātni, tagadni, vai uz (tālu) nākotni. Reizēm Viņš dod mums attēlu par pagātni, lai parādītu saņēmējam vai saņēmējai, ka Viņš viņu pazīst. Vai arī Viņš to var darīt, lai norādītu kaut ko no vēstures, ko Viņš vēlas dziedināt vai izlabot.
Viņš varētu parādīt attēlu par tagadni, lai sniegtu Viņa viedokli par mūsu situāciju.
Viņš var runāt par nākotni, lai mums dotu kādus norādījumus Viņa mums dotajam liktenim.
Mums arī jāņem vērā, ka Dievam ir cita izpratne par laiku, nekā mums. Viņš varētu teikt, ka kaut kas notiks 'drīz', bet tas var prasīt vairākus gadus.

Uzdodot šos jautājumus, mēs varam nonākt tuvāk pie vīzijas nozīmes un vēstījuma. Taču vēl aizvien var būt daudz nenodefinēta. Pat ja mēs sakām vārda saņēmējam to, ko esam redzējuši, viņam vai viņai, iespējams, var nebūt ne mazākās nojausmas par to, ko mēs runājam.

Nav labi atstāt vārda saņēmēju ar neatklātu noslēpumu. Mēs šeit runājam par atklāsmi, ar to domājot, ka Dievs vēlas kaut ko atklāt, nevis par mīklām, jautājumiem un noslēpumiem.

Ticu, ka, ja Tas Kungs ir mums devis pusi no vēstījuma vīzijas formā, Viņš patiesībā ir diezgan ieinteresēts mums dot arī atlikušo daļu.

Ja neesam to saņēmuši, jautājot šos mazos jautājumus, mums noteikti vajadzētu spert soli ticībā.

 

Pravietojums, lai izskaidrotu vīziju

 

Ja arī mūsu apziņas prātā nav informācijas, mums būtu jārīkojas tā, it kā šī informācija ir pieejama. Tāpēc mēs pasludinām apmēram tā: "Šī ir Dieva ziņa tev, mans dēls/ meita.." vai "Šis ir Dieva vārds tev, mans dēls/ meita.." Un mēs vienkārši turpinām runāt Svētā Gara vadībā. Mēs turpināsim runāt, līdz iedvesma beidzas (ja mēs mēģināsim turpināt, mēs visticamāk atkārtosim paši sevi). Gandrīz vienmēr pravietiskais vārds sniegs izskaidrojumu vīzijas neatklātajiem aspektiem.

Tikai retu reizi esmu bijis iestrēdzis un man ir bijis jāatzīst, ka, lai gan bija daudz atklāsmes, iespējams, kāda vīzijas daļa palikusi neizskaidrota. Šajā gadījumā Tas Kungs noteikti runās uz vārda saņēmēju un dos skaidrību tajā, kur mēs nespējām to iegūt.


Gordon van Veelen "About the gift of prophesy"

No angļu valodas tulkojis Roberts Vaitkus

Komentāri (0)  |  2016-07-23 06:50  |  Skatīts: 1540x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ