Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Ko vēlēsim?


Stankevičs par deputāta kandidātiem: ārkārtīgi svarīgi ir divi kritēriji


«Apollo», redakcija@apollo.lv

Baznīcas uzdevums nav nodarboties ar politiku un izlemt pilsoņu vietā. Taču baznīcas uzdevums ir dot izvērtēšanas kritērijus, parādīt, kādas ir morāles normas, kurām deputāta kandidātiem būtu jāatbilst, pirms Saeimas vēlēšanām saka Romas katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

«Ārkārtīgi svarīgi ir divi kritēriji – godīgums un profesionālisms jeb darba kvalitāte. Ja cilvēkam ir izglītība un augsts intelekts, bet zināms, ka viņš strādā tikai sava grupējuma vai savas partijas labā, tad nodara milzīgu postu. Tāpēc tam darbam jābūt kā sapārotam ar godīgumu, ar caurspīdīgumu. Par profesionālisma kritēriju skaidrs – tur mums ir augstākās mācību iestādes, ir kvalifikācijas celšanas kursi, profesionālās asociācijas, konkursi utt., kopumā tur ir sistēma, kā par to gādāt. Neatradīsim politiķi, kurš sacīs, ka godīgums nav kaut kas labs! Bet jautājums ir par kompromisu, par iekšējo piekāpšanos kārdinājuma priekšā. Piemēram, tiek rīkots konkurss, kurā divi pretendenti pasūtītājam piedāvā 20 vai 10 procentus no summas, ja šo pasūtījumu saņems, bet trešais, kam pats labākais projekts, nesola neko. Te nu sākas reālais godīgums – vai pasūtītājs izvēlēsies to, kas būs pats labākais pilsētai, valstij vai ministrijai, vai arī «pasildīs rokas»,» intervijā «Latvijas Avīzē» stāstīja Stankevičs.

Arhibīskaps norāda, ka noteikti vajadzīgi ir domubiedri, kuri arī atbalsta jaunu domāšanu. «Tas attiecas gan uz iekšpolitiku, gan arī uz mūsu valstsvīru, valsts pārstāvju nostāju plašāk. Atcerēsimies kaut vai spiedienu no ārpuses attiecībā par cukurfabriku slēgšanu. Tagad cukura cenas ir divkāršojušās. Itāliešiem ir līdzīgi – viņiem bija vairāki desmiti cukurfabriku, no kurām atstāja tikai trīs, un arī tagad paši kož pirkstos. Piekāpties gadījumos, kad tas dod kaitējumu valsts vai tautas interesēm, patiesībā ir noziegums. Mums nav nekritiski jāpieņem tas, ko no ārpuses uzspiež stiprākie. Bet daudz kas ir panākams, ja strādā ar galvu, un galvas Latvijā nebūt nav sliktākas kā bagātākajos Rietumos.»

 

 

Komentāri (0)  |  2011-09-06 02:11  |  Skatīts: 1948x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ