Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Atraisot dziedināšanu (5. turpinājums)


 Steven J. Anderson


 

 

             Ir arī svarīgi, ka mēs lūdzam par strādniekiem Dieva pļaujā (Mateja ev.9:38). Mums ir jālūdz To Kungu izsūtīt (burtiski izgrūst vai izmest) strādniekus pļaujas laukā. Būdami „izgrūsti”, šiem strādniekiem ir nepieciešams būt apklātiem lūgšanā un jāpatur viņu rokas paceltas, lai uzturētu viņus spēcīgus kaujai. Tas ir nepieciešams daudzās kalpošanas jomās arī dziedināšanas un atbrīvošanas jomā, kad mēs ņemam atpakaļ to, ko ienaidnieks nozadzis.

 

Kāda varētu izskatīties aizlūgšanas sesija.

1. Atrodi labu vietu. Aizvāc visu prom, kas var novērst uzmanību vai traucēt, visas raizes atdod Tam Kungam.

2. Sāc slavēt un pielūgt To Kungu. Lieto labu pielūgsmes mūziku vai to, kas palīdz. Uzlūko Tā Kunga jaukumu – koncentrējies uz Jēzus īpašībām- atribūtiem, piemēram, kā Labais Gans. Velti tam daudz laika.

3. Atsaucies uz Viņa aicinājumu celties augšup – priekškars ir pārplēsts, ceļš ir atvērts. Velti laiku, lai uzklausītu To Kungu. Sagaidi, ka būs atklāsme – tā var atnākt dažādos veidos. Pieraksti to, ko Viņš atklāj. Ja nenāk atklāsme, tas ir O.K. – Dievs ir priecīgs arī, ka tu vienkārši velti laiku, lai tikai klausītos Viņā.

4. Sāc pasludināt patiesības par Dievu – to, kas Viņš ir, piemēram, Visvarenais Dievs; to, ko Viņš dara, piemēram, Viņa brīnumi; to, ko Viņš saka un kāda ir Viņa griba, piemēram, glābt cilvēkus. Apliecini jebko citu, ko Viņš atklāj tev.

5. Izsauc to, ko Dievs ir apsolījis Savā Vārdā un pravietiski tev, tavai draudzei, pilsētai utt.

6. Lūdz Bībeliskas lūgšanas, piemēram, Efeziešiem 1:17-19 un lūdz to par savu dzīvi, draudzi un draudzi savā tautā.

7. Pienes cilvēkus, kas tev rūp lūgšanās pie Jēzus kājām, lūdzot, lai Viņš izstiepj Savas žēlastības roku pār viņiem. Lūdz par tiem, kurus tu vēlies redzēt Dieva aizskartus. Lūdz, lai Svētas Gars nolaižas pār viņiem, nesot Savu gaismu un dzīvību viņiem.

8. Pacel, nosaucot pēc vārdiem, draudzes vadītājus, pļaujas lauka strādniekus. Lūdz par Dieva karogu pār viņiem un lūdz, lai Viņš viņus pasargā, stiprina un veicina viņus viņu darbā. Saprotot primāro aizlūgšanā, radot un uzturot vidi, kurā dziedināšana var plūst, mēs aplūkosim citas atslēgu faktorus, ko esam atraduši par noderīgiem.

Skotijā, mūsu kalpošanā, meklējot attīstīt dziedināšanas kalpošanu un ieviest Dieva Valstību, šie pieci faktori mums ir ļoti svarīgi:

1.Veicināt Kristus Miesas vienotību

2.Aprīkot draudzi Pļaujai.

3.Izcelt brīnumu sagaidīšanu.

4.Evaņģelizēt caur dziedināšanu.

5.Ilustrēt labu dziedināšanas piemēru.

Sekojošās nodaļās es aplūkošu 3. un 4. faktoru. Šajā nodaļā es runāšu par atlikušajiem trim, pieminot vēl kādas būtiskas lietas auglīgai videi.

 

Veicināt Kristus Miesas vienotību

Viens no korporatīvajiem šķēršļiem, protams, ir sašķeltība draudzē. Vienotība ir kas vairāk, nekā tikai šķelšanās neesība, tāpat kā patiess miers ir kas vairāk nekā kara neesība. Patiesā vienotības izpausmē var redzēt Dieva ļaudis strādājam, plūstam kopā un papildinot viens otru visā savā dažādībā. Tas ir, kad mēs varam vienoties, lai Dieva nodomi tiktu izpildīti, pat, ja mēs neredzam vienādi visas savas ticības detaļas. Galu galā tas ir, kad mēs mīlam viens otru, dodam priekšroku viens otram un lūkojamies uz citu interesēm pirms lūkoties uz savējām. Mēs esam tiekušies, lai veicinātu šādu vienotību mūsu grupās un ļoti svarīgi sniegt līdzekļus šai vienotības notikšanai. Vienotība nav mērena pasēdēšana kopā dzerot kafiju neatkarībā no tā cik labi mēs savā starpā labi saprotamies. Vienotībai ir jābūt aktīvai un tikt izpaustai darbībā, kas ļauj demonstrēt tās patieso spēku.

 

Tas ir kā, kad mēs strādājam kopā un strādājam ar visām savām atšķirībām, ka mēs iemācamies patiesi mīlēt viens otru, godāt un cienīt vienam otru, sniegt visiem iedrošinājumu un tas ir, kad dzimst un aug uzticēšanās. Vieta, kur ir vienotība ir arī vieta, kur Dieva izpausme šķiet parādās un paliek. Bieži citētajā 133. Psalmā tiek atkārtots:

„Redzi, cik jauki un cik mīļi, kad brāļi kopā dzīvovienprātīgi! Jo tur Tas Kungs ir apsolījis svētību un dzīvību mūžīgi!”

Šādā vidē plūst Dzīvības upe un Tā Kunga klātbūtne var kļūt gandrīz taustāma.

 

Sagatavot Draudzi Pļaujai.

Kursos, kurus mēs vadām, esam apmācījuši simtiem cilvēku ar nodomu viņus ekipēt, aktivizēt viņu ticību un atraisīt viņus darīt Dieva Valstības darbus. Ir pietiekoši vienkārši apmācīti cilvēki, kas savāc vairāk informācijas un, zina daudz, bet dara maz. Mēs apmācām, sniedzot Dieva Vārda mācību, bet ir arī citi vērtīgi veidi, kā sagatavot draudzi.

Pirmkārt, ir svarīgi, ka mēs atraisām nodomu, kam mēs tiekam apmācīti. Mums ir jāredz Pļauja, par kuru Jēzum bija cerības, nevis palikt izdzīvošanas attieksmē turot tikai galvu virs ūdens. Ir laiks peldēt – pret šīs pasaules straumēm, bet ar Dzīvības upes plūsmu.

Otrkārt, mums ir jābūt apgādātiem ar Dieva Vārdu, tādā veidā, kas rada ticību. To darīs Vārds, kad mēs to dzirdēsim, bet mums ir jābūt attīrītiem no gara kurluma, lai dzirdētu Dieva Vārda atklāsmi, kas maina mūs. Mums ir jādzird Vārds, kas ir sludināts un mācīts ar Svētā Gara paātrinājumu un svaidījumu. Tā ir izcila mācība atsaucoties uz agrāko. Izcila mācība, kas pārspēj parasto. Tas nav par būšanu gudram un izveicīgam, bet par autoritāti un efektivitāti, kas nāk caur Svētā Gara atklāsmi, iedvesmu un svaidījumu.

Tas, kopā ar liecībām par Dieva darbiem, novedīs pie cerību pilnas ticības. Kad pietiekoši daudzi no mums satver šo cerību pilno ticību, tad atmosfēra var mainīties un viss, kas labs var notikt!

Treškārt, es redzu lielu nepieciešamību, ka ticīgie tiek aprīkoti un sagatavoti uzdevumam, atrodot jaunu pārliecības līmeni Kristū. Pārliecību, ka Viņš ir, kas Viņš saka, ka ir, ka Viņš dara, ko Viņš teica, ka darīs, ka Viņš ir ar mums un, ka Viņš darbosies caur mums ar Savu Garu. Mums ir jābūt Jēzus iespaidotiem, veltot laiku koncentrējoties uz Viņu, regulāri lasot, ko Viņš ir darījis un teicis evaņģēlijos un ļaujot Viņam mūs iespaidot. Tikai tad, kad būsim guvuši šādu pārliecību par Viņu, mēs būsim spējīgi lietot to varu, ko Viņš mums ir devis.

 

Laba dziedināšanas piemēra ilustrācija.

Skumji, bet ir diezgan liels to skaits, kas ir cietuši un atbaidīti, piedzīvojot dziedināšanas vai atbrīvošanas kalpošanu, kas dažreiz nav bijusi noderīga vai ir

bijusi negudra vai citreiz ir nekvalitatīvi vai bezrūpīgi vadīta. Atklāti, tas nav ne vajadzīgs, ne tam ir attaisnojums. Tikai tāpēc, ka ir bijuši šādi ‘sliktas kalpošanas prakses’ gadījumi, mēs neizmetam visu dziedināšanas un atbrīvošanas kalpošanu. Bez šaubām, ir sludinātāji, kas ir sludinājuši vājus un nenoderīgus sprediķus, bet vai tas nozīmē, ka mums būtu jāatmet sludināšana? Protams, nē – mums ir jāmācās to darīt labāk. Tāpat ir ar jebkuru citu kalpošanas dāvanu, mums vienmēr jāmeklē laba kalpošanas prakse. Jēzus apstaigāja zemi ’darot labu un dziedinot visus’ (Apustuļu darbi 10:38). Turklāt, Marka ev.7:37 mēs lasām, ka ļaudis par Viņu teica; „Viņš visas lietas ir labi darījis.” Tādēļ mēs vēlamies attīstīt labu dziedināšanas praksi. Mums tas nesanāks vienmēr pareizi un tā nebūs pilnīga, bet mēs tajā pieaugsim tikai darot. Ja mūsu sirds ir pareiza attiecībā pret Dievu un mīloša cilvēkiem, tad mēs patiesi varam attīstīt labu un dievišķu praksi.

Mēs pārstāvam Jēzu kalpojot slimajiem un mums būtu jābūt uzmanīgiem, ka mēs to darām uzticami. Jēzus mīlēja ļaudis un dziedināja tos. Lūkas ev. 9. nodaļā, mēs lasām, kā Jēzus izsūta savus divpadsmit mācekļus darīt to, ko Viņš ir darījis. Pēc tam Viņš tos sapulcināja, lai būt kādu laiku vieni, lai tie varētu sniegt atskaites. Taču, pūlis izzināja, kur Viņš ir un izgāja pie Viņa. Tas nebija pieņemami, tomēr 11. pantā teikts, „un Viņš tos pieņēma, runāja uz Viņiem par Dieva Valstību un darīja veselus tos, kam vajadzēja dziedināšanu.”

Mums ir jāpieņem cilvēki Viņa Vārdā un labi tiem jākalpo. Vienkārši nav iemesla neizturēties pret cilvēkiem labi, lai pat tie, kas nesaņem dziedināšanu par katru cenu uzreiz, tomēr justos aprūpēti un teiktu, ka tomēr bija labi, ka atnāca pie mums. Tas viss ir par Jēzus parādīšanu cilvēkiem un nekad, lai mēs izskatītos labi vai spēcīgi vai, ka mums ir ‘sava kalpošana.’ Ļoti bieži Jēzus tika galā ar cilvēkiem

ļoti vienkārši. Tur nebija skaļas reklāmas, izlikšanās, pārspīlēšana vai manipulēšana un nekā no tā nebūtu jābūt šodienas dziedināšanas kalpošanā. Kad mēs patiesi ejam Dieva spēkā, Viņš dara pietiekoši caur mums, ka nav nekādas vajadzības pievienot mūsu mazās ekstras.

 

Kā izskatās labas dziedināšanas kalpošanas modelis „Healing Rooms”?

Šeit mēs vēlamies darīt to, ko redzam, ko Jēzus darīja un ieviest nedaudz sapratnes, kas ir svarīg priekš mūsdienām.

Jēzus uzdeva ļaudīm jautājumus: ko tu gribi, lai Es tev daru? Cik ilgi tas tā jau ir? Un tā uz priekšu. Mēs veicam, ko varētu saukt par īsu interviju, veltot dažus mirkļus uzdodot kādus iepazīšanās jautājumus; piemēram. Kur sāp? Cik ilgi tu jau esi šādā stāvoklī? Kā un kad tas sākās? Vai tam ir vēsture ģimenē? Vai par tevi jau ir lūgts? Ja jā tad, kas notika?

Šādi, klausoties uz cilvēku un Svēto Garu, mēs varam izprast, kas cilvēkam tiešām ir vajadzīgs. Tad mums ir jāizlemj, kā mēs lūgsim, atkarībā vai ir vajadzīga vienkārši lūgšana par fizisku dziedināšanu, vai ir jātiek galā ar piedošanas jautājumiem vai varbūt atbrīvošana no dēmoniskas ietekmes.

Parasti mēs lūdzam personu palikt stāvot kājās, ja tas iespējams, jo mēs esam pieredzējuši, ka cilvēki labāk saņem, ja stāv kājās; viņi mazāk vēlas iesaistīties sarunās. Ar dažiem cilvēkiem ir viegli iesaistīties mūžīgās sarunās, dažreiz bez jēgas, jo viņi koncentrējas uz visām savām problēmām. Ir labāk pievērsties lūgšanai pēc iespējas ātrāk, jo mēs vēlamies, lai katram notiktu sastapšanās ar Svēto Garu.

Mēs palūdzam, lai cilvēks noskaņojas saņemšanai un paskaidrojam, ka ir labāk, ja viņi paši nelūdz, jo ir grūti saņemt, kad tu izlej savu sirdi lūdzot. Mēs viņus iedrošinām koncentrēties uz To Kungu.

Mēs arī paskaidrojam, ko darīsim. Tas ir sevišķi nepieciešams, kad kalpojam cilvēkiem, kas nav pieraduši pie šādas lūgšanas. Ja mēs liksim rokas virsū, mēs lūdzam atļauju un liekam rokas tikai uz pieņemamām ķermeņa daļām – kā uz pieres, pleciem un rokām. Vienmēr lieto vieglu pieskārienu un nekad neuzgulies vai negrūd! Ja ķermeņa daļa ir jūtīga, kā vēders vai gurni, mēs palūdzam cilvēkam par ko lūdzam uzlikt savu roku uz ietekmēto zonu un tad savu roku liekam virsū viņa rokai. Mēs vienmēr gribam, lai sieviete liek rokas virsū sievietei un vīri vīriem šādos gadījumos. Ir laba prakse, ja blakus ir sieviete, kad ir jālūdz par sievieti un vīrietis, kad tiek aizlūgts par vīrieti. Tas vienkārši ir loģiski, un tomēr esmu redzējis neskaitāmās vietās, kur cilvēkiem ir pietrūcis šīs gudrības, dažreiz novedot pie īstām nepatikšanām.

Kad mēs kalpojam ar dziedināšanu, mūsu vārdiem un lūgšanām ir jābūt vienotībā ar Dieva Vārdu un ir jāatraisa pacilātība, pārliecināšana un mierinājums. Ir labi izrunāt Dieva bezgalīgās mīlestības, apstiprinājuma un pārliecības vārdus konkrētajai personai. Mēs vienmēr lūdzam ar atvērtām acīm, lai zinātu, ko Svētais Gars dara un vērotu cilvēka izteiksmi. Tā mēs varam redzēt arī komandas locekļus un zināt vai viņiem ir, kas piebilstams vai lūgšana. Ja ir vajadzīgs, citē Rakstu vietas par dziedināšanām ticības celšanai – nekad, nekad nenorāj viņos saskatāmo ticības trūkumu. Mēs vēršamies, ja ir nepieciešamība, pret jebkādiem ‘šķēršļiem’ viņu dzīvē.

Ja parādās jebkāda dēmoniska izpausme, ar to vajadzētu noteikti tikt galā, ja tā notiek. Piemēram, izdzenot vājuma garu vai saistīt un iet tālāk, ja izskatās, ka ir sarežģītāk. Pēc tam runājot ar personu, mēs iesakām privātu tikšanos, lai virzītu lietas tālāk.

Aizlūgšanas sesijas beigās – tas ir, kad cilvēks ir dziedināts vai mēs jūtam, ka esam darījuši visu, ko Dievs vēlas, lai mēs darām uz doto mirkli – mēs prasām cilvēkam, ko viņš juta. Nekad nebaidies prasīt. Pēc tam sniedz kādu padomu nākotnei. Uzaicini, lai atnāk uz vēl kādu lūgšanas sesiju, ja ir vajadzība. Mēs vienmēr liekam saprast, ka esam nodevušies un gatavi lūgt, kamēr cilvēks tiks dziedināts. Iedrošini viņus pateikties Tam Kungam.

Mēs nekad nesniedzam medicīnisku padomu un nekad neliekam viņiem sviest projām savas zāles. Ja viņi tiek dziedināti, tad būtu jāaiziet pie ārsta. Cilvēks, kas ir izrakstījis zāles ir tas, kurš var pateikt, ka nav vairs vajadzības tās lietot.

Izturība šajā kalpošanā ir vissvarīgākā, kā tas ir visās Dieva Valstības kalpošanās. Kad mēs sākam, mums ir jābūt gataviem nobeigt. Lietas var izskatīties, ka kļūst sliktāk, pirms paliek labāk. Kad Israēlieši sauca uz Dievu un nāca Mozus, kas stājās faraona priekšā, viņu atbrīvošana no nožēlojamā stāvokļa nenotika uzreiz. Īstenībā, lietas kļuva vēl ļaunāk. Vergiem tika pavēlēts pašiem sadabūt salmus un pagatavot to pašu daudzumu ķieģeļu, kā pirms tam, kad salmi viņiem tika sarūpēti. Rezultātā ļaudis brēca pret Mozu. Kad mēs lūdzam par slimajiem, laiku pa laikam iesākumā citiem liekas kļūst sliktāk varbūt tas notiek, kad tiek konfrontēti dziedināšanas šķēršļi. Ir svarīgi, ka mēs neapstājamies vai nezaudējam dūšu, bet izturam visu ceļu.

Ja mēs esam gatavi attīstīt un uzturēt labu dziedināšanas modeli, tad mēs pārvarēsim problēmas, kas ir bijušas dziedināšanas kalpošanā agrāk. Ja mēs strādājam ar cilvēkiem dziedināšanas procesa laikā un esam gatavi izturēt kopā ar viņiem, tad mēs varam pārvarēt vilšanās grūtības. Ne tikai tas, bet mēs redzēsim cilvēkus dziedinātus, Dievam žēlastībā izstiepjot Savu roku caur mums.

Es nobeigšu šo nodaļu ar liecību par labu praksi no vienas no mūsu Dziedināšanas Istabām. „Es aizgāju, lai aizlūgtu par manu osteoartrītu. Es tikai piestāju, lai apjautātos par „Dziedināšanas Istabām” un vai es varētu ieiet. Mans prāts un sirds bija atvērti. Es biju izbrīnīts par man izrādīto mīlestību un rūpēm. Katrā ziņā, viņi uzlika rokas man virsū un lūdza Dievu dziedināt manu artrītu; man bija bijušas

sāpes visās manās locītavās vairāk kā 15 gadus. Tas notika pirmdienā, nākošajā rītā es pamodos un man vairs locītavās nebija nekādu sāpju. Veselu nedēļu es domāju par manu dziedināšanu un domāju, ja Dievs to varēja man izdarīt es gribu vairāk. Un tā es atgriezos un lūdzu, lai aizlūdz Dievu dziedināt man depresiju (medicīnisko) un, lai Dievs piešķir izdošanos manā uzņēmējdarbībā. Pēc tam, kad viņi bija lūguši, tai rītā es iekšēji jutos citāds. Es ceru, lai kas šo lasītu, vērstos pie Dieva, ka Viņš arī tevi var dziedināt.”

Steven J. Anderson "Healing Rooms Scotland" direktors

No angļu valodas tulkojis Gints Rodionovs 
 
 

 

 

Komentāri (0)  |  2012-10-29 06:19  |  Skatīts: 1874x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ