Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Zāles pret grēku


 Riks Džoiners
Lielais Rīkojums
Vārds nedēļai, 16. daļa

 

Mēs esam runājuši par grēku un miesīgo dabu, no kā mācekļi ir kļuvuši brīvi. Tomēr mēs nevaram tapt brīvi no šīm lietām savā pašu spēkā. Ir vajadzīga mūsu griba kļūt brīviem, lai patiktu Tam Kungam un tiktu atbrīvoti no tā, kas nes tik daudz nāves pasaulē. Un mums nepieciešama Dieva žēlastība un Viņa spēks, lai dzīvotu brīvībā no šīm lietām.

Mācekļa dzīve nenozīmē pastāvīgi fokusēties uz grēku un savām kļūdām. Tomēr patiesība ir tā, ka bibliskā māceklība ar to sākas. Bez grēka apziņas mēs nezinām par savu vajadzību pēc krustā sniegtās glābšanas. Tā ir grēka apziņa, ko dod Svētais Gars, kas velk mūs pie vienīgajām zālēm pret mūsu grēku – pie krusta. Jo pamatīgāk un skaidrāk tas ar mums notiek, jo stiprāka būs mūsu dzīve Kristū.

Jēkaba 3:2 mums sacīts: „Mēs visi daudzējādi klūpam.” Tādēļ mums laiku pa laikam atkal jānāk Jēzus krusta pakājē, lūdzot Viņa žēlastību, apžēlošanu un piedošanu. Atgriešanās sākas ar mūsu grēku nožēlu, bet kad esam bijuši pie krusta lūgt piedošanu, mums vairāk nekas nav jādara – nekādas grēku nožēlošanas vai pat atkārtotas nožēlas, lai saņemtu grēku piedošanu. Ar Jēzus krustu pietiek. Domāt, ka mums jādara kaut kas vairāk, ir pamatīgs apvainojums Jēzus izdarītajam pie krusta. Ja jūtamies, ka mums būtu jāmaksā daļa no cenas, mēs patiesībā sakām, ka šis grēks ir par lielu, lai Dievs to nestu, un tādēļ mums pašiem par to jāsamaksā.

Kad nožēla ir likusi atgriezties, mums jādodas tālāk. Mēs netiksim atbrīvoti no grēcīgās dabas, ja fokusēsimies uz saviem grēkiem, bet 2. Korintiešiem 3:17,18 mums teikts:

„Tas Kungs ir Gars. Kur Tā Kunga Gars, tur ir brīvība.
Bet mēs visi, atsegtām sejām, Dieva godību redzēdami kā spogulī, topam pārvērsti Viņa paša līdzībā no spožuma uz spožumu. To dara Tā Kunga Gars.”

Mēs topam pārveidoti, skatoties nevis uz mūsu grēkiem, bet Tā Kunga spožumā. Kad grēkojam, mums nevajag pieņemt maldus, ka neesam grēkojuši, bet to atzīt, iet pie krusta, tad apglabāt šo „nāves miesu” un vairs augšā necelt. Mēs esam darīti taisni, paliekot Kristū, kas ir mūsu taisnība, nevis nepārtraukti fokusējoties un cīnoties ar grēku.

Tomēr ik pa laikam būs skatīšanas un cīnīšanās ar grēku. Katrs jaunais ticīgais zināmu laiku iet cauri šai cīņai. Daudzi, kuri bijuši Kristū jau ilgu laiku, turpina atrasties šajā cīņā, jo tie nekad nav cēluši uz stiprā atgriešanās pamata, kas ved pie krusta un Kristus. Mums jāpatur savas acis pievērstas Viņam, nevis jāiet atpakaļ un jāfokusējas uz saviem grēkiem. Ja skatāmies atpakaļ uz sevi, mēs būsim kā Pēteris, kas varēja staigāt pa ūdens virsu tikmēr, kamēr skatījās uz To Kungu, bet, tiklīdz paskatījās uz ūdeni, sāka grimt.

Tādēļ tā vietā, lai nepārtraukti raudzītos uz miesas darbiem, skatīsimies uz Gara augļiem. Par tiem rakstīts Galatiešiem 5:22-24:

„Bet Gara auglis ir: mīlestība, prieks, miers, pacietība, laipnība, labprātība, uzticamība, lēnprātība, atturība.
Pret tādām lietām nav bauslības.
Bet tie, kas Kristum pieder, ir savu miesu krustā situši līdz ar kaislībām un iekārošanām.”

Mūsu dzīves fokusam jābūt uz to, lai nestu šos augļus. Kā mēs to darām? Mēs kultivējam. Apstrādāt bija cilvēkam pirmā Dieva dotā pavēle Dārzā, un tā joprojām ir nozīmīga mūsu mērķim un ir daļa no mūsu dabas. Kā mums teikts Efeziešiem 4, mēs augam visās lietās Kristū, un šī augšana ir apstrādes rezultāts. 37. psalmā teikts attīstīt ticību, un tā mēs augam ticībā un visos Gara augļos.

Kā mēs kultivējam? Saskaņā ar to, kā Tas Kungs mācīja Savā līdzībā – mēs meklējam labu zemi, kur sēt sēklu. Mēs esam zeme. Kāda veida zeme nes augļus? Ja mums nav tādas zemes rakstura īpašību, tad tās jāiegūst. Un, kad sēkla ir iesēta, mums to jālaista, jāravē nezāles, kas ir šīs pasaules rūpes un zūdīšanās. Tad mums to jāsargā no putniem, kas līdzībā nozīmē sātanu un viņa pakalpiņus. Mums jāsargā augli, līdz tas var nobriest.

Galvenais uzsvars, ko Tas Kungs liek Savās līdzībās, ir – tas, par ko kļūstam Viņā, notiek apzināti. Mums pietiekami daudz jārūpējas, lai kultivētu Gara augli. Ja to apzināti darīsim, būsim pārsteigti, cik maz mums jācīnās, lai darītu galu miesīgās dabas tieksmei atkal un atkal augšāmcelties. Augļu nešana prasa apzinātu mācekļa dzīvi.

 

www.morningstarministries.org



Komentāri (0)  |  2013-09-02 04:30  |  Skatīts: 1756x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ