Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Pasaules uzskats saskaņā ar Rakstiem


 Riks Džoiners
Lielais uzdevums.

Vārds nedēļai 23. daļa.
2014.gada 23. nedēļa 


         Mēs apspriedām dažas galvenās un pamata atšķirības starp dažādiem pasaules uzskatu veidiem. Mūsu uzdevums ir nostiprināt un padziļināt savu kristīgo pasaules uzskatu un saprast, kā mums sadarboties ar pasauli.

Vēl jo vairāk, ir tik kristīgo pasaules uzskatu, cik kustību un denomināciju, un faktiski cik kristiešu, tik ir pasaules uzskatu. Mēs visi pieliekam klāt vienā vai citā pakāpē savu dzīves pieredzi skatījumam uz pasauli. Tas var būt gan labi, bet var būt arī slikti, bieži viss ir atkarīgs no tā, kāda ir mūsu pieredze – vai slikta, vai laba. Un vēl svarīgāk ir tas, kā mēs reaģējam uz dzīves slikto vai labo pieredzi – tas daudz vairāk ietekmē mūsu pasaules uzskatu. Un tomēr patiess kristīgs pasaules uzskats nav tas, kā mēs skatāmies uz pasauli, ņemot vērā savu pieredzi. Tas nozīmē skatīties uz pasauli no Jēzus skatu punkta. Lai paceltos pāri savam skatu punktam un skatītos ar Viņa acīm, ir nepieciešams nopietns briedums Kristū. Un tam ir jākļūst par mūsu mērķi, ja mēs gribam redzēt šo pasauli skaidri un nesagrozīti.

Kā lai mēs iegūstam Kristus redzes viedokli uz šo pasauli? Sāksim ar atklāsmi par savu redzes viedokli, kuru Viņš mums deva Rakstos. Nosauksim to par Bībeles pasaules uzskatu. Mēs to sāksim apskatīt izejot no sekojošiem pamata punktiem Rakstu pasaules uzskatā:

1) Cilvēks tika radīts Dievam patīkams, un lai tam būtu īpašas attiecības ar Dievu.

2) Attiecības starp cilvēku un Dievu tika izjauktas, kad cilvēks grēkoja un sacēlās pret Dievu

3) Dievs tik ļoti cilvēku un pasauli iemīlēja, ka nodrošināja attiecību atjaunošanu ar cilvēku un šo pasauli caur Jēzus izpirkšanas upuri pie krusta.

4) Tie, kas tic savu grēku izpirkšanai ar krusta palīdzību, ir no jauna piedzimuši un kļūst par daļu „jaunajā radījumā”. Ja ir piedzimis mazulis, tad tās nav viņa beigas, kam viņam ir jākļūst, bet sākums, tas pats arī garīgajā piedzimšanā no augšienes. Mums ir jāpieaug „jaunajā cilvēkā”, ietērpjoties dievišķajā Kristus būtībā, jāpieaug Kristū.

5) Šī laika uzdevums ir palīdzēt jaunajam radījumam kļūt pieaugušam, lai viņi varētu vadīt un valdīt kopā ar Kristu nākamajā laikā, atgriežot zemei dzīvību, lai tā kļūtu par paradīzi, par ko tā bija radīta .

Šī pasaules uzskata pamats – Dievs tik ļoti pasauli mīlēja, ka sūtīja Savu Dēlu, lai nodrošinātu izpirkšanas upuri. Nav lielākas atklāsmes par to, kas ir Dievs, kā krusts. Viņš nenosodīja pasauli, kad pasaule pret viņu sadumpojās, Viņš atnāca un nolika Savu personīgo dzīvību, lai atbrīvotu un ar Sevi salīdzinātu pasauli.

Krusts ir vēstures milzīgs sākuma punkts, uz kura ir būvēta visa patiesā gudrība un saprāts. Pati pasaules vēsture izriet no Viņa vēstures. Kā mēs redzam Atklāsmes grāmatas beigās, Jēzu debesīs sauc par Dieva Jēru ar godbijību pret Dieva milzīgo varoņdarbu un vareno atklāsmi, Kas Viņš ir.

Patiesā precīzā izpratne par pasauli, kāda tā bija, kāda ir, kāda būs, ir balstīta uz krustu. Un vēlreiz, Jēzus nenāca, lai pasauli tiesātu, tā jau bija notiesāta, Viņš atnāca, lai to glābtu. Jēzus neatgriežas, lai tiesātu pasauli, bet lai to izglābtu. Šī iemesla dēļ evaņģēlijs ir labā vēsts, ne sliktā. Šī ir pati labākā vēsts, kuru dzirdējusi vai kādreiz sadzirdēs pasaule.

Pat neskatoties uz visām bēdām, par kurām Jēzus un apustuļi pravietoja, un kuras tuvojas laiku beigās, tumsai sekos varena rītausma. Visa noslēgumā būs pasaules salīdzināšanās ar Dievu. Tieši no šī redzes punkta ar izpirkšanas mērķi mums ir jāskatās uz pasauli un to, kas nāk, ja gribam būt saprātīgi.

Nekad, nekad neaizmirsti, ka Dieva mīlestība pret mums aizēno visu. Pat Viņa tiesas nāk tādēļ, ka Viņš mūs mīl. Dieva tiesas nav tādēļ, lai notiesātu un izārdītu, bet, lai audzinātu tos, kurus Viņš mīl. Viņš mīl visu pasauli un visus tos, kas tajā. Viņš pie krusta ieguva, izpirka visu pasauli, un Viņš to paņems savā valdījumā savā laikā. Viens no mūsu mērķiem kamēr mēs esam uz šīs zemes ir sagatavot ceļu Viņa Valstībai, kura noteikti tuvojas.

 

MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru

 

 

Komentāri (0)  |  2014-08-05 22:12  |  Skatīts: 1004x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ