Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Novēlēts tiesāt


  Riks Džoiners
 Kristieša brīnišķīgā dzīve

 Vārds nedēļai 30. daļa

         Kā jau mēs pārrunājām, tā ir vispārpieņemta pārliecība, ka visi kristieši tiek mācīti netiesāt. Bet Jēzus nekur to nesaka un Rakstos mēs nekur neatradīsim tādu bausli. Dažos neprecīzos tulkojumos rodas iespaids, ka Jēzus to teica, kad runāja par baļķa izņemšanu no mūsu pašu acs, pirms ņemam ārā skaidiņu no cita acs. Taču šajā Rakstu vietā un citās līdzīgās Viņš māca netiesāt kļūdaini. Viņš neteica, ka neklājas izvilkt gruzīti no svešas acs, vienkārši sākumā ir jāpārliecinās par to, ka no pašu acīm ir novākti visi šķēršļi, kas mums traucē redzēt skaidri.

Tāpat ir interesants fakts, ka tie, kas māca citus netiesāt, parasti vairāk par pārējiem ir vērsti uz nosodījumu. Ja viņi žēlojas par to, ka mēs viņus nosodām, vai viņi ar to pašu mūs netiesā? Padomājiet par šo pamācību 1 Korintiešiem 5:9-13:

”Es jums rakstīju savā vēstulē, lai nebiedrojaties ar netikļiem.
Es nedomāju - vispār ar šīs pasaules netiklajiem vai mantraušiem, vai laupītājiem, vai elku kalpiem; tad jau jums vajadzētu aiziet no šīs pasaules.
Bet es rakstīju jums nebiedroties ar tādu brāli, kas gan saucas par brāli, bet patiesībā ir netikls vai mantrausis, vai elku pielūdzējs, vai zaimotājs, vai dzērājs, vai laupītājs; ar tādu jums nebūs kopā pat ne ēst.
Kāda man daļa tos tiesāt, kas ārā? Vai jums nav jātiesā tie, kas iekšā?
Tos, kas ārā, Dievs sodīs. Izmetiet ārā ļauno no sava vidus!”

Šeit Pāvils māca korintiešus tiesāt tos, kas ir draudzē. Viņiem tāpat ir jātiesā tos, kas nav draudzē savā veida novērtēšanas formā; savādāk kā mēs varam zināt, ka viņi ir amorāli, alkatīgi u.t.t..? Bez spriešanas vai novērtēšanas nevar būt patiesu attiecību.
Mēs citus tiesājam visu laiku, vai mēs to apzināmies, vai nē, vai mēs to saucam par tiesu, vai nē. Bet mums ir jāiemācās sekojošais: tiesāt taisnīgi jeb pareizi. Bet viss sākas ar to, ka jābeidz veidot priekšstatus par to, ko mēs patiesībā nezinām, runa ir par citu cilvēku motīviem. Tas tāpat attiecas uz tiesu pār tiem, kas atrodas mūsu ietekmes zonā, kā Pāvils norāda savā vēstulē Korintiešiem.

Mums ir lieliska iespēja mācīties no dažām pašām svarīgākajām problēmām ASV: rasu konflikti, izgudrotiem vai reāliem policijas cietsirdības gadījumiem, un augošo konfliktu starp geju darbību un kristiešiem. Nedrīkst šo iespēju ignorēt, tādēļ mēs tam pieskarsimies nākamajā nedēļā.

 

MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru


Komentāri (0)  |  2015-08-25 06:04  |  Skatīts: 1192x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ