Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Pienācīga tiesa


  Riks Džoiners
 Kristieša brīnišķīgā dzīve

 Vārds nedēļai 31. daļa


        Dažu nedēļu garumā mēs apspriedām galvenos jautājumus, kas attiecas uz tiesu un spriedumiem. Ir svarīgi šo tematu saprast līdz galam, lai būtu pilna kristīga dzīve, jo šis aspekts ietekmē mūsu savstarpējo attiecību pamatu.

Lielākā Rakstu mācības daļa ir pamatota uz to, ka mēs nevaram saprast Dievu, kamēr nesapratīsim Viņa tiesas. «Mūžīgais sods» atrodas galveno ticības doktrīnu sarakstā, uz kura tiek celts kristieša dzīves stiprs pamats. Un mums ir Viņu jāpazīst šajā kvalitātē, pretējā gadījumā mēs Viņu patiesi neiepazīsim. Atslēgas patiesība ir tā, ka Viņa tiesas vienmēr ir taisnas un patiesas. Tās ir īsta taisnīgu tiesu mēraukla, un visa pasaule līksmosies, kad Viņš atnāks, lai tiesātu zemi.

Tāpat mums ir teikts, ka Viņa svētie tiesā sēdēs ar Viņu un tiesās pat eņģeļus. Kā Pāvils paskaidroja Korintiešiem, viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ draudzei jācieš kauns, ir tas, ka draudze nespēj nodrošināt ar tiesnešiem. Mēs tagad varam minēt notikumus, par kuriem Kristus Miesai jābūt lielam kaunam, kas bija tā rezultāts, ka draudzē nav taisnu tiesu un taisnu tiesnešu. Un lielā mērā vainīga ir sagrozītā mācība par tiesu. Kā teikts 1.Korintiešu 6:2-5:

"Jeb vai jūs nezināt, ka svētie tiesās pasauli? Ja tad nu jūs esat pasaules tiesneši, vai tad jūs nebūtu cienīgi iztiesāt vismazākās lietas?
Vai nezināt, ka mēs tiesāsim eņģeļus? Kamdēļ tad gan nevarētu iztiesāt laicīgās lietas?
Ja jums ir sūdzības par laicīgām lietām, vai tad jūs ieceļat tādus par tiesnešiem, kas nav cienīti draudzē?
To es saku jums par apkaunošanu. Vai tad jūsu vidū nebūtu neviena prātīga vīra, kas brāļu starpā varētu tiesu spriest?”

Agrāk mēs runājām par to, ka gan neticīgo, gan ticīgo starpā ir nepareiza izpratne par to, ka Jēzus pavēlēja mums netiesāt citus. Bet tas ir ne tikai pretstats patiesībai, bet ir arī labs piemērs tam, cik lielā mērā maldi un viltus var iziet no tiem, kas izrauj pantus no Rakstu konteksta.

Šajā Rakstu vietā, kur Jēzus teica: „Netiesājiet, lai jūs netopat tiesāti” (Mat 7:1), vārds «tiesājiet», grieķu valodā – крино, citās vietās ir tulkots kā nosodīt un nolādēt. Šajā vietā Raksti ir jālasa šādi: „Nenosodiet, lai jūs nenosodītu” Ir Dieva tiesas, kas nosoda, bet lielākā daļa nenosoda, bet tā vietā ir veids, kā izglābtu un atpirktu. Kamēr neatnāks Tiesas Diena un Pats Tiesnesis, mūsu mērķis ir citus tiesāt ar mērķi izpirkt, kamēr Pats Kungs skaidri mums nedos saprast, ka šī lieta nav labojama un ir bezcerīga.

 

MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ruKomentāri (0)  |  2015-09-04 07:20  |  Skatīts: 1731x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ