Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Savienošanās ar Dieva mīlestību


  Riks Džoiners
 Kristieša brīnišķīgā dzīve

 Vārds nedēļai 32. daļa

         
         Gan ticīgo, gan neticīgo vidū ir ļoti daudz maldu mācību un sajukuma attiecībā uz tiesu un Dieva tiesām. Un ar to ir jātiek galā, ja mēs gribam turpināt augt un sasniegt briedumu, jo Dieva tiesas ir Viņa rakstura un būtības galvenais atspoguļojums. Tas pats attiecas uz mūsu spriedumiem. Tādēļ mums ir jābūt harmonijā ar Dievu.


Kā mēs jau runājām, Jēzus nekad neteica, ka mums nav citus jātiesā. Tas ir skaidri redzams no līdzības konteksta, kurā Viņs nav teicis, lai netiesājam. Drīzāk Jēzus teica, ka nav vērts censties izvilkt skabargu no brāļa acs, kamēr no savas acs neizvelk baļķi. Tādēļ mums nav citi jātiesā tik ilgi, kamēr sākumā netiksim galā ar savām personīgām problēmām šajā sfērā. Patiesībā vēsture apstiprina, ka liekulība bieži noved pie netaisnas tiesas sliktākā veida. Tādēļ mums vienmēr ir sevi jāpārbauda, pirms mēs cenšamies citus labot.

Mēs arī runājām par to, ka pieņemot, ka zinām citu motīvus, ar to mēs izkropļojam savus spriedumus, un tas noved pie netaisnas tiesas. Vēl jo vairāk tas nenozīmē, ka mums nav jātiesā pašiem savi motīvi. Mums to darīt ir ļoti svarīgi. Bet kādiem tad ir jābūt mūsu motīviem? Mīlestība, izpirkšana, samierināšana un atjaunošana, ko vienmēr mīlestība meklē. Tādēļ es neuzticos savam spriedumam par kādu, pret kuru man var būt kaut kas, kamēr nepiedodu un neiemīlu patiesā mīlestībā. Mēs nevarēsim taisnīgi tiesāt savus ienaidniekus, kamēr viņus neiemīlēsim. Kā es jau vairākas reizes esmu atkārtojis Filipiešiem 1:9 viss ir skaidri pateikts:

”Un to es lūdzu, lai jūsu mīlestība vienumēr, pāri plūzdama, pieaugtu visā atziņā un izjūtā,”

Visa atziņa un izjūta (angļu val. – atšķiršana) var atnākt tikai tad, ja mūsu mīlestība aizvien vairāk pieaug. Viss pārējais, izņemot mīlestību, sagrozīs priekšstatu par citiem. Taču mūsu mīlestībai būtu jābūt savienotai ar Dieva mīlestību, bet nevis vienkāršas cilvēcīgas simpātijas, kas var būt bezdievīgu dvēseles saišu rezultāts, kas ir vēl viens maldu iemesls. Vienkārša cilvēcīga līdzcietība var novest pie garīgi neattīrītas žēlsirdības, kas apžēlo to, kuru Dievs nosoda. Daudzi kristieši iekrīt maldos, kad seko savām cilvēciskajām jūtām un motīviem, tā vietā .lai būtu savienoti ar Kristu.

Dievs ir mīlestība, tādēļ mēs varam būt pārliecināti, ka Viņa tiesas motivē mīlestība. Tas nenozīmē, ka tās dažreiz nebūs stingras, pat tad, ja tur ir iesaistīts nosodījums un satriekšana. Atkal daudzi piedauzās pie tā, cenšoties saprast, jo viņi pielieto savu mīlestības definīciju Dievišķās vietā. Tādēļ mums ir nepieciešama izpratne, ko angļu valodā nozīmē «stāvēt zem» (understand – stand under), pieņemot, ka, lai kādu izprastu, ir jāatrodas viņa vietā. Un tā mums ir jānostājas Dieva vietā, jāierauga ar Viņa acīm, ja vēlamies izprast Viņa tiesas. Mēs par to parunāsim sīkāk nākamajā nedēļā.

 

MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru


Komentāri (0)  |  2015-09-14 05:49  |  Skatīts: 1111x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ