Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Dieva skolotājs tautām


  Riks Džoiners
 Kristieša brīnišķīgā dzīve

 Vārds nedēļai 48. daļa



Dereks Prinss (Derek Prince)

(1915- 2003)

      Dzimis Bangalorē, Indijā angļu vecākiem, Dereks Princs kļuva par Kembridžas Karaliskās Koledžas studentu 24 gadu vecumā. Likās, ka viņam ir lemts kļūt par ievērojamu zinātnieku, bet Otrais Pasaules karš pārmainīja viņa trajektoriju, kad viņš iestājās Britu armijā.

Dienējot ģenerāļa Montgomerija vadībā Ziemeļāfrikā, Derekam bija satikšanās ar Jēzu, kas izmainīja viņa dzīvi. Viņa mīlestība uz zināšanām uzreiz kļuva par dedzīgu vēlēšanos iepazīt To Kungu un Viņa ceļus. Tas viņu ievirzīja kļūt par vienu no pašiem populārākajiem tā laika Bībeles skolotājiem.
Dereka mīlestība uz To Kungu, Rakstiem un Bībeles pravietojumiem noveda viņu pie dziļas veltīšanās ebreju tautai un Izraēla atjaunošanai. Lielu savas dzīves daļu viņš nodzīvoja Jeruzālemē, kur pārdzīvoja karus un problēmas kopā ar ebreju tautu, ienaidnieku, kuri vēlējās to iznīcināšanu, ielenkumā.. Raksti bija Dereka aizsargs, un viņš tos izmantoja, lai stātos pretī maldu mācībai par Aizvietošanas Teoloģiju. (Šī doktrīna pielieto Bībeles apsolījumus un pravietojumus, kas doti Izraēlam, vienīgi draudzei).
Dereks kļuva pazīstams ar savu dziļo, pamatoto un bezkompromisa veltīšanos Rakstiem. Pēc savas atgriešanās viņš kļuva par augstas klases domātāju, lietojot savas intelektuālās spējas plašiem pētījumiem un savas mācības pamatojumam. Viņš kļuva slavens ar mācību par lūgšanu un gavēni, Izraēla vietu Dieva plānā un pravietojumiem, un par garīgo varu, sevišķi par varu pār ļaunajiem gariem. Tomēr, viņa mācības sfēras ir plašas. Viņš mīlēja pārdabisko un bija Dieva spēka liecinieks, kad lūdza par slimajiem un apsēstajiem.
Māceklības kustība
1960- to gadu sākumā Harismātiskā kustība izgāja cauri burtiski visām denominācijām. Miljoni saņēma Svētā Gara kristību, kas radīja alkas pēc Tās Kunga un slāpes pēc Viņa patiesības, kas baznīcas vēsturē bija bezprecedenta līmenī. Lielas kustības, kā Pilnā Evaņģēlija Lietišķo Cilvēku Apvienība, piesaistīja savās sapulcēs tūkstošus, un dažreiz pat vairākus desmitus tūkstošus. Dāvida Vilkersona darbs ar pusaudžiem ietekmēja bandas un narkomānus. Jēzus kustība, kas radās Kalvārijā Čapelā, izgāja cauri hipiju kustībai un citām kontrkultūras grupām. Tas bija krāsains haoss.
Likās, ka Harismātiskā kustība ir izgājusi ārpus kontroles, un panākumus guva īpatnēji cilvēki ar īpatnējām mācībām. Turklāt tas atnāca ar neparastām garīgām slāpēm. Tai pat laikā vietējā draudzē gandrīz nemaz nepraktizēja skolotāja kalpošanu un tai bija vieta tikai semināros un Bībeles skolās. Taču tāds svaidījuma nonāca pār skolotājiem, kuru mācības ātri kļuva par fokusu visai Kristus miesai. Parādījās neparasti skolotāji, no kuriem paši populārākie bija Dereks Princs, Bobs Mamfords, Čārlzs Simpsons, Dons Bašams un Erns Baksters.
Pēc stila un akcenta šis piecinieks bija unikāls un kopā tie izveidoja brīnišķīgu komandu. Viņi kļuva pazīstami kā «Loderdeila (Lauderdale) Forta piecinieks», kur viņi pulcējās labākai savas kalpošanas koordinēšanai. Šeit mēs viņus sauksim vienkārši par «Piecinieku».
Dzirdot Juan Carlos Ortiz svētrunu par strukturēto māceklību, Piecinieks nonāca pie secinājuma, ka šāda veida struktūra ir nepieciešama Harismātiskajā kustībā. Viņi bija ne tikai vienkārši skolotāji, bet arī gani. Viņus uztrauca dažas maldu mācības, kas sēja pelavas starp kviešu graudiem.
Drīz tika noformēta māceklības struktūra. «Pakļaušanās» varai kļuva par galveno akcentu blakus anarhijai, kas bija pārņēmusi Rietumus caur kontrkultūru kustībām, un šis akcents bija nepieciešams. Taču, ja velns nevar apstādināt Dieva kustību, viņš bieži cenšas to aizvest pārāk tālu, zinot, ka galējību rezultātā kustība tiks nomelnota. Tas arī notika ar Māceklības kustību, kad tās akcents uz pakļaušanos sasniedza galējības.
Pets Robertsons bija viens no pirmajiem, kas publiski nostājās pret Māceklības Kustības galējībām. Tad uzstājās arī citi pazīstami kristiešu līderi. Piecinieka vidū Dereks Princs bija pirmais, kas piekrita, ka akcents uz pakļaušanos ir aizgājis pārāk tālu. Ar skaidru paziņojumu, kādēļ viņš uzskata, ka tie ir kļūdījušies, viņš atstāja šo kustību. Beigu beigās viņam sekoja arī citi. Viņu mācība par to, kā viņi nogāja no ceļa un mācību stundas, kas iegūtas no šīs kustības, var būt paši svarīgākie vēstījumi. Tas ir īpaši derīgi tiem, kam ir uzdevums vadīt nākamās lielās kustības.
Neskatoties uz to, ka Mācekļu Kustība dziļi sašķēla Harismātisko pasauli un ietekmēja lielu Kristus miesas daļu, Piecinieks palika populāri skolotāji. Viņu ieraksti kasetēs bija zelta vērtībā pat tiem, kas noraidīja gana darbu un pakļaušanos. Šī kustība ievainoja daudzus kristiešus, bet lielākā daļa piedeva un mācījās no šīs pieredzes un turpināja kustību. Taču daži nepiedeva un tāpēc netika dziedināti, un palika par traģisku atgādinājuma mācību stundu ,no kuras mums ir jāmācās.
Derekam un viņa kalpošanai neveiksme ar māceklību bija kā īssavienojums radarā, kas ātri pārgāja. Lai gan es nekad neesmu bijis šīs kustības dalībnieks, es pavadīju daudz laika ar tiem, kas bija saskārušies ar šiem pieciem skolotājiem.
Pētot baznīcas vēsturi, es ieraudzīju, ka vēsturē burtiski katra kustība nogāja no ceļa galējību dēļ. Tiem, kas labojās un turpināja iet, piemita viena kopēja rakstura iezīme - viņi bija koncentrējušies uz Kristu. Kad tika pieļautas kļūdas, viņi saņēma svarīgas mācību stundas un turpināja iet. Viss nāk par labu tiem, kas viņu mīl un ir Viņa laipnības aicināti.
Dereks Princs ir labs piemērs tam, kā koncentrēšanās uz Kristu jūs atgriež pie tā kursa, no kura jūs esat novirzījušies. Viņa kalpošana turpinājās desmitiem gadu un viņš palika spēcīgs līdz beigām. Viņš mierīgi nomira miegā savos 88 gados.
Desmitus gadus pēc viņa aiziešanas, Dereka vēstījumus vēl līdz šim katru dienu klausās tūkstošiem visā pasaulē pa radio un televīzijā. Viņa ieraksti un grāmatas vēl līdz šim ietekmē Kristus miesu. Viņš bija priekšgājējs, kas palīdzēja sagatavot daudzus nākamajai pļaujai laiku beigās.

 

MorningStar Ministries

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova

No krievu valodas latviski tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru



 

Komentāri (0)  |  2016-02-06 08:04  |  Skatīts: 2745x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ