Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Lielais skolotājs – Atklāsmes grāmata


 Riks Džoiners
Vārds nedēļai

2016. gada 16. nedēļa

                       Bet tagad pievērsīsimies Atklāsmes grāmatas 1:17-20:

     „Un, kad es redzēju Viņu, es nokritu pie Viņa kājām kā miris, bet Viņš man uzlika Savu labo roku, sacīdams: nebīsties! Es esmu Pirmais un Pēdējais, un Dzīvais.
Es biju miris un, redzi, Es esmu dzīvs mūžu mūžam, un Man ir nāves un elles atslēgas.
Tad nu raksti, ko tu redzēji; kas ir un kas notiks turpmāk..
Noslēpums par septiņām zvaigznēm, ko tu redzēji Manā labajā rokā, un par septiņiem zelta lukturiem: septiņas zvaigznes ir septiņu draudžu eņģeļi, un septiņi lukturi ir septiņas draudzes.”
Pēc tam, kad, Jānis baiļu paralizēts, nokrita pie zemes kā miris, Kungs viņam saka: nebīsties! Šīs bailes, kas ir visas gudrības un sapratnes iesākums, ir neizbēgama un pareiza reakcija uz Viņa klātbūtni. Tomēr, līdz ko mēs to saprotam, Viņš grib, lai nomierināmies Viņa klātbūtnē, lai pienācīgi varētu uztvert pārējo atklāsmes daļu par Viņu.

Iemesls, kādēļ nav jābīstas, kā saka Kungs ir, ka Viņš ir Pirmais un Viņš ir Pēdējais. Viņš bija miris, bet tagad ir dzīvs mūžīgi. Viss ir atkarīgs no Jēzus. Viņš ir mūsu dzīvība, un Viņam ir elles un nāves atslēgas. Ja mēs esam Viņā, tad varam nebaidīties no paša briesmīgākā – no nāves. Visas atklāsmes galvenais mērķis ir atbrīvot Viņa bērnus no nāves bailēm. Un mums tas tāpat kļūs par rezultātu, kad mēs to sapratīsim.

Jānim tika teikts pierakstīt pēc tam visu, ko viņš redzēja un redzēs – to, kas nāk. Šī Jēzus atklāsme ietver nākotnes kontūras. Un tomēr pirmā gadsimta draudzes nākotni, tas ir, lielāko daļu no 21. gadsimta draudzes vēstures nevar saprast, ja mēs tajā nesaskatām Jēzu. Vārds «vēsture» angļu valodā “history” ir cēlies no vārdiem “His story” – «Viņa vēsture». Atkārtošos, viss ir atkarīgs no Jēzus. Izpratnes atslēga ir redzēt Viņu visā.

Nākošais: Tas Kungs paskaidro Jānim, ka septiņi lukturi, kuru vidū Viņš stāv, ir septiņas draudzes. Septiņas zvaigznes Viņa rokās ir vēstneši septiņām draudzēm. Jēzu var atrast Viņa draudžu vidū, un ja mēs vēlamies Viņu atrast, tad ir jāmeklē tur.

Kā mēs jau runājām, tajā apgabalā bija vairāk draudžu, no kurām daudzas bija daudz nozīmīgākas. Bet šīs bija izvēlētas šai atklāsmei acīm redzot to vārdu nozīmes dēļ, un tāpat tādēļ, ka to raksturs atspoguļo to, kas notiek sākot no tā laika līdz laiku beigām. Kā mēs zinām, skaitlis septiņi, apzīmē pilnību, un tas bija skats uz pilnībā visu draudzes laiku. Lūkojoties atpakaļ uz to laiku, mēs varam saskatīt šīs atklāsmes precizitāti.
 
Mēs veltām pietiekoši laiku, lai liktu stingru pamatu šo studiju sākumā. Mums ir svarīgi pilnībā apgūt to atklāsmi, kas būs tālāk. Mūsu mērķis ir daudz lielāks, kā vienkārši izpratne. Mūsu mērķis ir pilnībā izpildīt savu darba daļu šīs atklāsmes uzvarošajā nobeigumā. Mums ir jāredz Tā Kunga godība un jāmainās Viņa tēlā. Labāk mums palikt Viņā nekā pilnībā izprast laikus.

Šī iemesla dēļ palūdziet To Kungu, lai Viņš ir jūsu Skolotājs. Palūdziet Viņam ielikt jūsu rokās vai pievērst jūsu uzmanību citiem resursiem, kas šīs studijas pārvērtīs par personīgu pārdzīvojumu starp jums un Viņu, kā tas bija Jānim. Tas nenozīmē, ka jūs tāpat kā viņš redzēsiet ar savām fiziskajām acīm redzēsiet to, ko viņš redzēja, bet jūs varēsiet to redzēt ar sirds acīm (skat. Ef. 1:18). Un būtība nav vārdu, kurus Tas Kungs atklāj šajā atklāsmē, izpratnē, bet drīzāk gan, lai redzētu un saprastu Pašu Vārdu.

Pirms daudziem gadiem es lasīju Atklāsmes grāmatu savā mazajā meža mājiņā. Es konkrēti lūdzu, lai saprastu 12.- 14.nodaļas. Tūlīt pēc lūgšanas pieklauvēja pie manām durvīm. Atnāca Džims Beikers. Viņš dzīvoja citā mājiņā kalna nogāzē. Rokās viņam bija kaudze ar grāmatām, bet viņš ienāca ar vārdiem: «Es gribu tev parādīt, ko es tagad uzzināju, studējot Atklāsmes grāmatas 12.-14. nodaļu!». Neskatoties uz to, ka šī atklāsme atnāca caur Džimu, es zināju, ka Tas Kungs viņu sūtīja, lai atbildētu uz dažiem maniem jautājumiem. Tādēļ es to pieņēmu kā no Kunga, nevis vienkārši no Džima. Es gribu jums to pašu. Varbūt studējot, jūs saņemsiet sapratni, bet es ceru, ka jūs to saņemsiet no Viņa kā Jānis.

Man ir bijušas daudzas reizes, kad es lūdzu pēc jautājuma izpratnes, un kaut gan atbilde reti atnāca momentāni, kā augstāk aprakstīts, bet zinu, ka mans Skolotājs man to sūta savā laikā. Dažreiz man deva grāmatu vai audioierakstu, kur bija atbilde jautājumam. Un es to nepieņēmu kā autora vārdus, bet kā no manas ticības «iesācēja un piepildītāja» (skat. Ebr. 12:2). Mācīties tieši no Viņa ir daudz brīnišķīgāk, kā vienkārši saprast. Palūdziet Viņam apstiprināt un nostiprināt to, ko mēs studējam, lai jūs saņemtu nevis no manis, bet no Viņa. Tas padarīs jūsu studijas daudz brīnišķīgākas un varenākas. Studējot vārdu, ne vienkārši uzziniet par Viņu, bet nāciet Viņam tuvāk un palieciet Viņā.MorningStar Ministries

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova

No krievu valodas latviski tulkojusi Ilze Platace

 

Avots: www.outpouring.ruKomentāri (0)  |  2016-05-22 07:51  |  Skatīts: 2973x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ