Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Brīdina par valsts iespējamo bojāeju


Brīdina par valsts iespējamo bojāeju

Pirmdiena, 7. februāris (2011) 07:16     LETA

Vērtību sistēma Latvijā brūk, bet, ja tās nav, valsts arī pazūd, intervijā biznesa portālam «Nozare.lv» teica bijušais VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») prezidents un tagadējais valdes padomnieks Inesis Feiferis.

Viņa skatījumā valsts izzušanas iespējamība ir elementāra. «Latvija kā simbols, protams, paliks, bet jāatceras, ka valsti veido cilvēki. Ja cilvēki netic valstij, tad par tās raizēm viņiem būs nospļauties, jo par viņu problēmām tāpat neviens neinteresējas un vēl ņem un apzog. Kā šādu valsti var atbalstīt? Tas nozīmē, ka valsts nav,» uzskata Feiferis.

Viņš gan atzīst, ka formāli valsts jau būtu un pastāvētu, bet šo valsti cilvēki vairs nemīlētu un necienītu. «Valsts ir tikai tik ilgi, kamēr esam patrioti sistēmai, kas eksistē. Tā kā arvien vairāk spļaujam tai virsū, ir bīstamība, ka valsts nebūs...» pieļāva baņķieris.

Norādīts, ka iezīmē ļoti negatīvu scenāriju, Feiferis sacīja: «Nesaku pozitīvs vai negatīvs, bet visas tās darbības, kurām tautai ir jāiet cauri, uz to velk.«

 

Vaicāts, kā to pārtraukt, viņš pauda bažas, ka cilvēkiem būs jāiziet cauri pamatīgai krīzei, lai gūtu atziņu, ka tā tālāk nevar dzīvot.

«No savas pieredzes varu teikt, ka, ja nemainīsim ekonomikas paradigmu, tad pēc īsa brīža būs vēl viena krīze, jo ekonomiku balstām uz pieņēmumiem, ka cilvēks ir egoists un darbojas tikai pašlabuma gūšanai. Krīzes atkārtosies tik ilgi, kamēr sapratīsim, ka jādzīvo citādi un nevar dzīties tikai pēc naudas un peļņas, nedomājot par citiem,» uzsvēra ekonomikas zinātņu doktora grādu ieguvušais baņķieris.

Viņaprāt, ja Latvijas cilvēki pārstās ticēt, ka esam šīs valsts pilsoņi, un nesāksim sadarboties ar ievēlētajiem tautas priekšstāviem un neuzticēsimies saviem tuvākajiem un kaimiņiem, tad tā zināmā mērā būs Latvijas valsts bojāeja.

 

 

Komentāri (0)  |  2011-05-10 07:04  |  Skatīts: 2523x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ