Džons Pols Džeksons
Atšķirībā no mūsdienu rietumu domas, miers ir pietiekami vardarbīgs vārds. Grieķu valodā miers nozīmē iegūt klusumu, nodzēšot to, kas cenšas satraukt un iznīcināt jūs. Tas nav paklausīgs miers, tā ir agresīva dzēšana, spēcīgs ieguvums.
Ivrītā [senebreju valodā] vārdam „miers” ir apvienota nozīme. Kad mēs apgūstam ebreju piktogrammas, kas iekļauj sevī vārdu „miers”, mēs atrodam, kas tas ir ne tikai dvēseles stāvoklis; tas nozīmē iznīcināt haosu un anarhiju, kas ir ap mums.
Tādā veidā, šīs izpratnes pamatā, kad Jēzus teica: „Miers ar jums”, Viņš ne tikai sasveicinājās ar Saviem mācekļiem. Nē, Viņš pavēlēja haosam un anarhijai viņu dzīvēs. Pēc būtības, Viņš teica: „Lai haoss un anarhija, kas cenšas radīt šķēršļus darbā, ko Dievs liek jums darīt, tiek novērsti jūsu dzīvē”.
Miers nav pasīvs vārds. Dieva miers ir spēks, visu tumsas darbu izdzēšanai, kas rada šķēršļus Dieva Valstības virzībai. Kad ienāk miers, tas burtiski iznīcina velna darbus [1. Jāņa 3: 8]. Viņš iznīcina anarhiju. Tas izbeidz nekārtības.
Var teikt, ka Dieva miers ir ierocis, nevis tikai patvērums.
Miers un vide.
Kā mēs varam radīt mieru savā dzīvē? Miers, tāpat kā vara, nav garīga dāvana, ar ko esam piedzimuši; bet kaut kas tāds, ko mēs piedzīvojam, pārdzīvojam un kurā pieaugam arvien vairāk tādā mērā, kādā iedziļināmies Dieva sirdī. Jo vairāk iepazīstam Dievu, jo vairāk miera mūsos ir, jo mēs ticam Viņam un zinām Viņa vārdu [Jesaja 26: 3].
Miers ir tieši proporcionāls varai, jo abi ir attiecību ar Dievu auglis. Jo vairāk mums ir varas, jo vairāk miera, un jo vairāk varam runāt (apliecināt): „Miers!” mūsu apstākļiem.
Kad Jēzus teica uz vētru: „Apklusti, pārstāj!” (angļu valodā : „Mierā, nomierinies!”), Viņš lika viļņiem, kas bija atsaukušies uz anarhiju, palielinot vētru. Miers, ko Viņš nesa, izdzēsa velna plānu Viņam visapkārt. Viņš vardarbīgi izdzēsa haosu un anarhiju un tāpēc viļņi nomierinājās.
Jēzus ir pasaules Ķēniņš. [Jesaja 9; 6], un Viņš ir nācis, lai atnestu mums miera evaņģēliju. [Romiešiem 10: 15]. Nekas neienes mieru tā, kā Jēzus. Viena no lietām, ko atzīmē Viņa dzīve uz zemes, bija tas, ka nekas neradīja šķēršļus Viņa attiecībām ar Tēvu. Viņa sirdī nebija nekāda grēka. To ir svarīgi saprast, kad runa ir par mieru tāpēc, ka, kamēr mums ir grēks, mums ir atvērtas durvis haosam un anarhijai. Grēks atdala mūs no Dieva. Bet, tajā brīdī, kad mēs to nožēlojam, ienaidniekam vairs nav likumīgu tiesību mums uzbrukt.
Kad sākam saprast caur Jēzu Kristu īstenotās, pilnīgās Dieva piedošanas dziļumus, miera evaņģēlijs paņem mūsu bezcerību un pārvērš to cerībā. Mēs ejam no domāšanas” Kāpēc tas viss ar mani notiek?! Es neko nespēju kontrolēt savā dzīvē!” pie sapratnes, ka haosu mūsu dzīvē var vadīt ar to, ko Dievs ir manī izdarījis. Atrazdamies pašā Dieva sirdī, mēs varam teikt: „Miers. Nomierinies.” Un viļņi mūsu dzīvē apklusīs.
Zinot to, mēs varam sākt saprast, ka Dieva miers padara mūs ļoti bīstamus tumšās vietās, kur darbojas ienaidnieks. Dieva miers skar ne tikai mūsu dzīvi; mēs varam to ienest it visur, kurp vien ejam un pat ietekmēt dzīvi ap mums. [Lūkas 10: 5].
Nākamreiz, kad lūdzat Dievu ienest mieru situācijās, atcerieties, ko patiesībā nozīmē miers. Tas nozīmē iegūt klusumu, izdzēšot haosu un anarhiju, kas cenšas jūs novērst un iznīcināt. Tāpēc, kad lūdzat mieru, jūs ne tikai lūdzat Dievam palīdzēt jums uzticēties Viņam sarežģītās situācijas degpunktā- Viņš ir miers. Viņš sagrauj velna darbus un pilnībā izdzēš visu, kas jūs apdraud.
John Paul Jackson Stream Ministies
No angļu valodas tulkoja Svetlana Ņikiforova.
Tulkoja Inga Krūmiņa.
Avots; https://outpouring.ru/news/2012-05-24-4940