Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Izprast Garu


 Riks Džoiners
Vārds nedēļai.
Dzīves ceļš, 15. daļa.  



Dedzīgi meklējot Tā Kunga klātbūtni un tuv
ību, un cenšoties saklausit Viņa balsi, mums vienmēr ir jāpatur prātā galvenā patiesība, kas mums ir dota 1. Kor. 2: 12- 16:

 “Bet mēs neesam dabūjuši pasaules garu, bet to Garu, kas nāk no Dieva, lai saprastu, ko Dievs mums dāvājis.
To mēs nerunājam ar cilvēcīgas gudrības vārdiem, bet ar vārdiem, ko Gars māca, garīgas lietas garīgi apspriezdami.
Miesīgais cilvēks nesatver to, kas nāk no Dieva Gara; jo tas viņam ir ģeķība, viņš to nevar saprast, jo tas ir garīgi apspriežams.
Garīgais cilvēks izdibina visas lietas, bet viņu pašu neviens neizdibina.
Jo kas ir atzinis Tā Kunga prātu, lai Viņam varētu dot padomu? Bet mums ir Kristus prāts.”

Mēs nevaram izprast Gara ceļus, Viņa iedvesmotos Svētos Rakstus vai dzirdēt Viņa balsi, ja mums nav paša Svētā Gara. Mūsu dabīgie apsvērumi nekad mūs neved uz garīgo patiesību. Pirms mēs varam izprast patiesību, mums vajag pārveidot mūsu prātus no to dabiskās, zemes viedokļa, uz to, ka mēs varam redzēt Kristus acīm, dzirdēt Viņa ausim, saprast ar Viņa sirdi. Tikai tā mēs varam iegūt Viņa redzējumu uz visu. Patiesajiem mācekļiem pēc tā ir jādzenas.

Es skatījos kandidātu uz prezidenta amatu debates pirms dažiem mēnešiem, kurā komentētāji no Fox News Žuans Wiljams (Juan Williams) un Ņūts Gingričs (Newt Gingrich) nonāca diezgan spraigās savstarpējās debatēs. Žuans ir liberāls, bet ir labi cienīts Fox News skatītāju vidū par to, ka, šķiet, ir nodevies būt precīzs un patiess. Kad viņš un Nūts savā mini diskusijā debatēja, bija skaidrs, ka viņi lietoja vienus un tos pašus vārdus un frāzes, bet acīmredzami ar dažādu nozīmi, un viņi nenonāca pie savstarpējas sapratnes. Tā ir bieži sastopama parādība starp cilvēkiem, kuri runā vienā valodā, bet nāk no atšķirīgām vidēm.

Tūlīt pēc tam es biju drauga draudzē, kas ir redzama draudžu līdere mūsdienās, un ir viena no tām, kurai ir tik daudz kopīga ar mūsu draudzes redzējumu un izpratni; vairāk kā jebkurai citai, kuru es zinu. Vairākas reizes tās nedēļas nogales laikā mans draugs (tās draudzes mācītājs- tulkotāja piezīme) atsaucās uz lietām, kuras es biju teicis pirms kāda laika viņa draudzes dievkalpojumos vai darbinieku sanāksmēs, un tas mani pārsteidza, cik atšķirīgāk viņš izklāstīja to, ko es biju teicis. Tas nebija negatīvi un dažreiz tas bija pat labāk nekā es to biju teicis, bet tas bija savādāk. Es zināju, ka tas bija tāpēc, ka viņš bija uzaudzis melnādaino draudzē un daži termini viņam nozīmēja kaut ko pilnīgi atšķirīgu.

Es zinu kā baltādaina persona, ka mans sacītais var aizskart manus melnādainos draugus, tāpēc es lūdzu viņiem pateikt man, kad es daru to, jo tas nav ar nodomu. Kad viņi man saka, es bieži esmu pārsteigts par to, kā tas varētu būt nepareizs, un kā termini var nozīmēt viņiem kaut ko pilnīgi  atšķirīgu. Tas pats ir, kā dažas lietas, ko viņi saka, ir nepieņemams baltajiem. Tas nav apzināti, bet ir nespēja saprast vienam otru.

Dažreiz manā pieredzē šie pārpratumi bija atšķirību starp melno un balto kultūrām dēļ, lai gan mēs abi bijām amerikāņi un dienvidnieki, un pāri visam kristieši un nodevušies „krusta centrētai” vēstij. Ko nu domāt? Kad es apmeklēju balto Dienvidu Baptistu, Pentakostu vai Harizmātiskās draudzes, man ir tā pati problēma. Reizēm vēstis, kuras es biju  devis, un kas pēc tam tika atspoguļotas žurnālos vai avīzēs, bija tik atšķirīgas no tā, ko es biju teicis, ka es nevarēju noticēt, ka viņi bija klausījušies mani. Viņi nemēģināja uzbrukt man vai izkropļot to, ko es teicu, bet viņi dzirdēja caur filtru vai pašu uztveri un izpratni.

Pāris reizes esmu noskatījies kā prezidents Obama, šķiet, ir gribējis iedrošināt uzņēmējus pieņemt cilvēkus darbā un investēt un, šķiet, bija patiess tajā, bet šajos ziņojumos bija lietas, kas dziļi satrauca uzņēmumu īpašniekus. Es domāju, ka tas nebija ar nodomu vispār, bet tā bija viņa neizpratne par uzņēmējdarbības kultūru. Mans jautājums ir; cik bieži tas notiek starp mums un To Kungu?

Mums visiem ir saziņas problēma. No viesiem iepriekš minētajiem piemēriem vissliktākais var būt starp vīrieti un sievieti. Tas ir auglis no Bābeles torņa un tas turpina jaukt mūsu saziņu vienam ar otru. Tas nav svarīgi, lai mēs visi runātu vienā valodā: angļu vai kādā citā. Mums visiem ir filtrs caur kuru mēs skatāmies uz pasauli, un tas izkropļo to, ko mēs redzam un, ko mēs dzirdam. Tāpēc mums ir sacīts 2. Kor. 3: 18:

Bet mēs visi, atsegtām sejām, Dieva godību redzēdami kā spogulī, topam pārvērsti Viņa paša līdzībā no spožuma uz spožumu. To dara Tā Kunga Gars.”

Atslēga tam, lai mēs tiktu pārvērsti, ir lūkoties uz Tā Kunga godību, kas nevar mums daudz palīdzēt, kamēr mēs neskatāmies ar „atsegtām sejām”. Ja mēs skatāmies uz Tā Kunga godību caur visiem plīvuriem, kurus parasti valkājam, mēs vienkārši kropļojam Viņa godību un cenšamies veidot Dievu par mūsu attēlu. Viens no lielākajiem pieņēmumiem, kas var mums būt, ir domāt, ka Dievs redz visu, tāpat kā mēs darām vai domā par visu, tāpat, kā mēs darām. Pamata lieta brieduma iegūšanā ir, pirmkārt: pazemība, lai ieraudzītu plīvurus, kurus valkājam, kas izkropļo to, ko mēs redzam, tad atjaunot prātu, un jānoņem plīvuri tā, lai mēs visu redzētu un dzirdētu skaidri.

To darot, mums ir kas jāsaprot. Izpratne nāk no atklāsmes par vārdiem „stāvēt zem” vai nolikt sevi otras personas vietā redzēt un dzirdēt no viņa perspktīvas, tā vietā, lai dzirdētu tikai no mūsu viedokļa. Attiecībā uz sevi es nepretendēju būt ideāls, bet varētu būt viens no sliktākajiem paraugiem, kas ir iemesls tam, kā es domāju, ka esmu pārpratis tik daudz. Es pazīstus daudzus lielākos līderus gandrīz katrā sfērā, ieskaitot draudzi, un es pazīstu tikai dažus, kam reāli būtu spēja saprast citus. Visi no tiem ir tendēti būt klausītāji nevis runātāji. Tas ir pamats pazemībai. Būt tendētam vairāk mācīties nevis izteikt savu viedokli vai savas atziņas.

Mēģinot izprast citus cilvēkus ir būtiski svarīgi, bet es esmu daudz vairāk ieinteresēts saprast, ko saka Tas Kungs. Viens no galvenajiem iemesliem apjukumam, šķelšanai un nesaticībai Kristus miesā un pasaulē ir tās nespējā komunicēt. Tomēr mēs nekad to neizlabosim attiecībā vienam ar otru, kamēr mēs to neizlabosim attiecībās ar To Kungu.

Rick Joyner „MorningStar Ministries” president

 

No angļu valodas tulkoja Aivars Alksnis
"Understanding the Spirit"
https://www.morningstarministries.org/resources/word-week/2012/understanding-spirit-path-life-part-15




 

Komentāri (0)  |  2012-07-22 02:32  |  Skatīts: 2047x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ