Riks Džoiners
Kristieša brīnišķīgā dzīve
Vārds nedēļai 9. daļa
2015. gada 9. nedēļa
Pagājušajā nedēļā mēs sākām apskatīt, ko nozīmē, būt māceklim. Bībeles laikā mācekļa vieta pie ievērojama skolotāja bija augstākais gods, ko kāds varēja iegūt. Tādēļ, ka mācekļu kvalitāte tieši atspoguļoja pašu skolotāju. Skolotāji meklēja pašus labākos un pašus gudrākos skolniekus, un lielākā daļa skolotāju izskatīja tikai tās kandidatūras, kurām bija aristokrātiska izcelsme. Tādēļ tad, kad Tas Kungs pavēlēja Saviem apustuļiem iet un darīt par mācekļiem visas tautas– tas bija patiesi pārsteidzošs uzdevums.
Kad kādu izraudzīja par slavena skolotāja mācekli, tad tas nozīmēja, ka visas viņa dzīves galvenais mērķis būs mācīties no šī skolotāja. Paši cienījamākie skolotāji neļāva saviem skolniekiem precēties vai sākt kādas citas nodarbes viņu apmācības periodā. Skolniekam pat doma par to, ka varētu interesēties par vēl kaut ko, izejot apmācības pie kāda no lielajiem meistariem, tika uzskatīts par nopietnu apvainojumu attiecībā pret skolotāju. Cik daudz vairāk vajadzētu veltīties ķēniņu Ķēniņa mācekļiem?
Protams, eksistē virkne atšķirību starp Tā Kunga mācekļiem un citu tā laika skolotāju mācekļiem. Daži no izredzētajiem Tā Kunga mācekļiem tajā laikā jau bija precējušies, piemēram, Pēteris. Un tomēr visiem Tā Kunga mācekļiem vajadzēja atstāt savu nodarbošanos un stāvokli, lai Viņam sekotu. Daži laiku pa laikam atgriezās pie savām profesijām, piemēram, apustulis Pāvils dažreiz atgriezās pie savas nodarbošanās – telšu izgatavošanas. Taču pats svarīgākais, ko cilvēks var izdarīt, ir kļūt par Ķēniņa mācekli. Protams, patiesa māceklība prasa augstāko veltīšanās un nodošanās līmeni.
Tas Kungs mūs ir radījis unikālus, un katram no mums Viņam ir īpaša pieeja. Izglītības, kādas profesijas iegūšana vai darbs kaut kur var būt svarīga mūsu māceklības daļa. Pētot Rakstos lielos ticības varoņus, es atradu tikai četrus, kas bija levīti vai profesionāli kalpotāji. Pārējie bija tirgotāji, lauksaimnieki, karavīri, ieņēma vadošus amatus u.t.t.. Daži pat bija vergi. Lielais Uzdevums iet pa visu pasauli nav tikai ģeogrāfiski pareizi. Tas vēl runā par to, ka mums ir jāiet katrā zināšanu un ietekmes sfērā. Un tādēļ sagatavošanās šai sfērai var kļūt par mūsu māceklības daļu.
Parastais apmācības laiks Bībeles laikos aizņēma pats lielākais četrus gadus. Bet mūsu māceklība ir uz visu mūžu. Mēs nekad nebeigsim mācīties pie Skolotāja. Un mums tam ir jākļūst par galveno dzīves nodošanos. Kā tika teikts: «Mācies kamēr elpo». Saglabāt māceklību pie Tā Kunga jākļūst par mūsu dzīves galveno uzdevumu. Bet mūžīgā balva tiks noteikta pēc tā, cik mēs labi esam to darījuši.
MorningStar Ministries
Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.
No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace
Avots: www.outpouring.ru