Riks Džoiners
Kristieša brīnišķīgā dzīve
Vārds nedēļai 34. daļa
Pati lielākā un pārsteidzošākā kristieša dzīve norit nepastarpinātā tuvībā ar Kristu, kad cilvēks mīl Viņu vairāk par visu un tādēļ arī vairāk mīl citus. Lai saprastu Kristu un Viņa mīlestību, mums vispirms ir jāsaprot, ko Viņš saka Jesaja 55:9:
"Cik augstākas debesis ir pār zemi, tik augstāki ir Mani ceļi pār jūsu ceļiem un Manas domas pār jūsu domām.”
Kā to pielietot lai tuvotos Tam Kungam un mīlestībai pret Viņu? Vispirms, Dieva mīlestība nav līdzīga cilvēcīgajai mīlestībai, tā ir daudz augstāka. Mūsu definīcijas visiem Dieva raksturojumiem labākajā gadījumā būs virspusējas, ja mēs tās nebalstām uz Viņa definīcijām, kuras Viņš atklāj Savā Vārdā. Ja mēs Dievu mīlam vienkārši atbilstoši saviem priekšstatiem par mīlestību, tad iespējams, mēs būsim tālu no tā, kas patiesībā ir Dieva mīlestība.
Mēs runājam par to, ka pati Dieva tiesas koncepcija pat ticīgo vidū ir ļoti sagrozīta. Parasti tiesa tiek uztverta kā kaut kas negatīvs un briesmīgs. Dažas Dieva tiesas patiešām ir negatīvas un tās ir vērts baidīties, bet lielāko daļu vajadzētu gaidīt, jo tās ir Dieva mīlestības pierādījums pret mums, kā tas mums ir teikts Ebrejiem 12 attiecībā uz Viņa mācekļiem. Daudzi krīt otrā grāvī Dieva mīlestības izpratnē, to ierobežojot tikai ar savu personīgo mīlestības uztveri.
Padomājiet, daži no divpadsmit mācekļiem, kurus Jēzus izraudzījās kā sev tuvākos cilvēkus, bija diezgan neaptēsti un cieti tipi, un viņus visdrīzāk nebija viegli iebaidīt. Viņi pavadīja ar Jēzu 3,5 gadus, un vienalga pēdējā vakarā tie tomēr vēl tā no Viņa baidījās, ka neuzdrošinājās uzdot Viņam jautājumu, tādēļ deva Jānim zīmi, lai tas pajautātu. Jēzus viņus tik stipri mīlēja, ka tūlīt gatavojās saņemt galēji briesmīgas ciešanas viņu dēļ, un tomēr, Viņš joprojām bija tik bijājams, jo Viņš bija Dievs!
Romiešiem 11:22 Pāvils rakstīja, ka mums ir jāredz: «Dieva laipnība un bardzība!». Nenobriedušiem, tiem, par kuriem Pāvils saka: «nejēgas un nenostiprinātie», ir tieksme krist galējībās, un nav spēja redzēt atbilstošo līdzsvaru. Daudzi var redzēt tikai Dieva žēlastību. Tādi cilvēki parasti izkropļo Dieva žēlastību, sludinot žēlastību bez tiesas. Citi ir spējīgi redzēt tikai Viņa bardzību, un bieži sludina par sodu bez žēlastības. Katra no šīm grupām sagroza Rakstus, kā Pēteris teica: «pašu pazušanai».
Kā mēs jau apspriedām, ir liela starpība starp Dieva līdzjūtību un cilvēka līdzjūtību. Dieva līdzjūtība bieži atnāk soda (angļu variantā disciplinēšanas) veidā ko sauc par «Dieva tiesu». Dažreiz Viņa līdzjūtība atnāk nosodījuma formā un to iznīcināšanā, kas ir kļuvis nelabojams un citus demoralizē.
Viens, par ko mēs vienmēr varam būt pārliecināti: Dievs vienmēr ir taisns, un ja Viņš ir mīlestība, viss, ko Viņš dara, tiek darīts mīlestībā. Mums dažreiz ir problēmas, lai to varētu saprast, jo mēs skatāmies caur zemes, cilvēcīgu, laicīgu priekšstatu prizmu tā vietā, lai skatītos ar Viņa acīm un ceļa sākumā jau redzētu tā beigas. Lai Viņu mīlētu, Viņam arī ir jāuzticas, jāuzticas tam, ka Viņa tiesas ir taisnas un patiesas pat tad, ja mēs nesaprotam. Tā ir elementāra ticība.
MorningStar Ministries
Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.
No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace
Avots: www.outpouring.ru