Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Mūsdienu Sīmeans


  Riks Džoiners
 Kristieša brīnišķīgā dzīve

 Vārds nedēļai 40. daļa


          Mēs turpināsim pētīt slaveno kristiešu dzīvi, un apskatīsim vienu cilvēku, kurš dzīvojis pavisam nesen. Man bija tas gods ar viņu iepazīties viņa pēdējos dzīves gados, un uzskatu viņu par vienu no pašiem lielākajiem kristiešiem, kurus esmu pazinis.

Leonards Rāvenhils (Leonard Ravenhill)

Rāvenhils, kā viņu ar cieņu sauc vēsturnieki, žurnālisti un draugi, ir dzimis 1907.gada 18. jūnijā Anglijā, Līdsā Jorkšīras grāfistē. Otrā pasaules kara laikā viņš kļuva pazīstams kā spilgts evaņģēlists. Viņš pulcēja lielas tautas masas, un liels daudzums atgriezās pie Kristus pašā tumšākajā laikā, kuru zeme ir piedzīvojusi.

Tos, kas pieņēma Kristu Rāvenhila evaņģelizācijas laikā, padarīja atšķirīgus un vislabāk raksturoja lielais kalpotāju un misionāru skaits. Tas palika kā unikāla īpatnība Rāvenhila kalpošanā līdz viņa mūža beigām. Tie, kas lielā pūlī un mazās lūgšanu sapulcēs dzirdēja, kā sludina Rāvenhils, sajuta nepieciešamību ne vienkārši noticēt Kristum, bet arī Viņam kalpot.

Rāvenhila grāmatas uzreiz kļuva par klasiku, kas padarīja viņu par vienu no pašām skaļākajām pravietiskajām balsīm viņa laikā. Viņa visu laiku bestsellers, «Kādēļ atmoda kavējas» (Why Revival Tarries), praktiski kļuva par grāmatu, kuru obligāti jāizlasa nopietnam kristietim, un turpina būt viena no pašām ietekmīgākajām grāmatām, kas uzrakstīta divdesmitajā gadsimtā.

1950. gadā Rāvenhils pārcēlās uz ASV un 60-tajos gados ceļoja pa Ameriku, noturot telts atmodas sapulces. Viņa bezkompromisa vēsts par krustu un veltīšanās staigāšanai svētumā kļuva par stipru enkuru daudzām kustībām, kas radās, bet viņa ietekme izplatījās ļoti plaši. Mums ir acīmredzams, ka viņš un viņa draugs A. Tozers ietekmēja viens otru un kopā nesa svarīgo vēsti savam laikam un mums ar jums.

80-tajos gados Ravelhils pārcēlās uz Lindeilu, Teksas štatu, kur turpinājās viņa plašā ietekme uz pasauli, sevišķi patreizējo un nākamo kristiešu līderu, tādu kā Kita Grīna, Ravi Zahariasa, Stīva Hilla, Maikla L. Brauna, Čarlza Stenlija, Bila Gotarda un Dāvida Vilkersona, apmācībā.

Es iepazinos ar Leonardu Rāvenhilu 1987.gadā, kad uzstājos ar runu konferencē Palistaines pilsētā Teksasas štatā. Manas runas laikā viņš ar svītu ienāca. Pēc klausītāju reakcijas es sapratu, ka šis cilvēks ir ļoti nozīmīgs, bet kas patiesi piesaistīja manu uzmanību, bija Tā Kunga balss, kas man paziņoja, kas tikko ir ienācis. Viņš man teica, ka tas ir mūsdienu Sīmeans, kas savā laikā ilgi gaidīja un lūdza pēc mierinājuma no Dieva, un viņam tika parādīts tas gods redzēt pēdējo laiku kalpošanu iedīglī un par to pravietot.

Kad es beidzu runāt un piegāju, lai iepazītos ar viņu, vēl arvien nezinot viņa vārdu, es padalījos ar to, kas man tika pateikts, kad viņš ienāca. Mēs kļuvām par draugiem un es rūpīgi glabāju vēstules, kuras esmu no viņa saņēmis. Man bija patīkami, ka varēju aiziet pie viņa uz mājām, kur pie viņa pulcējās ietekmīgi kristieši, lai ieklausītos viņa gudrībā.

Es iepazīstināju Leonardu ar Maiku Biklu (Mike Bickle) un Bobu Džonsu (Bob Jones), kurš uz reizi uzaicināja viņu atbraukt un sludināt Kanzasitijā. Un tad es pirmo reizi ieraudzīju, kā Leonards sludina lielam pūlim, un mani pārsteidza to skaits, kas piecēlās no savām vietām un nokrita uz ceļiem Tā Kunga priekšā. Tur Leonardu ikviens uz reizi pieņēma kā tēvu.

Kad Maikls gribēja Leonardu iepazīstināt ar Džonam Vimberu (John Wimber), Vineyard kustības līderim, es pret to izturējos skeptiski, jo šie divi ir tik dažādi. Bet mani pārsteidza tas, cik ātri Džons un Leonards atrada kopīgu valodu pašā pirmajā tikšanās reizē. Mani vēl vairāk izbrīnīja, kad Džons palūdza Leonardu sludināt Anaheimas pilsētā, Vineyard draudzē. Pēc tam Džons nolēma viņu uzaicināt uz sevišķu Svētuma konferenci, un es gribēju to redzēt.

Un atkal, tikko Leonards sāka runāt, tā cilvēki sāka krist uz ceļiem Tā Kunga priekšā. Un drīz uz zemes bija vairāk cilvēku nekā uz krēsliem, un grēku nožēlas vaidi sāka noslāpēt Leonarda vājo balsi. Viņš bija spīdošs sludinātājs, bet ne jau viņa vārdi izsauca tādu reakciju, bet Svētais Gars, kas noņēma maskas. Cilvēki atbrīvojās no vecām važām, uz tiem nolaidās mīlestība un nodošanās Tam Kungam un Viņa krustam.

Skatoties uz to, es sajutu, ka esmu liecinieks laulībās žēlastībai (Vineyard kustība) ar patiesību (Svētuma kustība). Tie patiesi bija viens otram nepieciešami, un tie satikās un saskūpstījās. Tā bija svarīga zīme tam, kā izskatīsies pēdējo laiku kalpošana.

Leonards Rāvenhils nomira 1994.gada 27. novembrī. Kad es pārdomāju to, kurš no tiem, kurus es pazinu, iesāka labi un nobeidza labi, tad vispirms domāju par viņu. Lūk, daži lielā vēstneša Draudzei citāti un grāmatu saraksts, kas dots Vikepedijā.


Gudrības:

Vienīgais iemesls, kādēļ mums nav atmodas, ir tādēļ, ka mēs gribam dzīvot bez tās!

Mūsdienu draudze vēlas, lai to parauj no atbildības.

Vājais lūgšanā ir vājš visā.

Cilvēki dod padomus, Dievs dod virzienu.

Tas, kādēļ jūs dzīvojat, vai tas ir vērts, lai Kristus par to nomirtu?

Grēcinieks pārtrauc lūgt, lūdzējs pārstāj grēkot.

Lai Dievs mums ir žēlīgs, pēc rakstīšanas gadu, papīra kalnu un tintes upju izšķiešanas, lietojot visus skaistos vārdus par varenāko atmodu pasaulē, mēs katrā tautā vēl arvien sastopamies ar masu demoralizāciju, un tāpat ar lūgšanu trūkumu baznīcā.

Draudze bija glābšanas laiva, kas glābj bojā ejošos. Bet tagad tā ir kļuvusi par kruīza kuģi, kas uzņem perspektīvos.

Visas dzīves iespēju vajag satvert dzīves laikā, kas ir iespēju pilna.

Manas dzīves lielākais gods ir nokļūt velna melnajā sarakstā

Ja Jēzus sludinātu to pašu vēsti, kuru šodienas kalpotāji, Viņu nekad nesistu krustā.

Izklaide ir velnišķs prieka surogāts.

Grāmatas:

«Sodomā nav Bībeles» Sodom Had No Bible, Bethany House Publishers (1981.gada jūnijs)

«Pārbaudītie un izmainītie» Tried & Transfigured, Bethany House Publishers (1982.gada jūnijs),

«Cieta barība cilvēkiem» Meat For Men, Bethany House Publishers (1979.gada jūnijs)

«Lūgšana pēc atmodas» Revival Praying, Bethany House Publishers (1981.gada jūnijs)

«Amerika ir pārāk jauna, lai mirtu» America is Too Young To Die, Bethany House Publishers (1979.gada septembris)

«Kāpēc atmoda kavējas» Why Revival Tarries, Bethany House Publishers, Expanded Edition, (1979.gada augusts)

«Atmoda pēc Dieva prāta» Revival God's Way, Bethany House Publishers (1986.gada augusts)

«Lūgšanas dārgumi» A Treasury of Prayer, from the writings of E.M. Bounds, compiled by Leonard Ravenhill, Bethany Fellowship Inc., (1961.gada decembris)

(Visu minēto grāmatu nosaukumi ir brīvi tulkoti.)



MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru




Komentāri (0)  |  2015-11-16 05:23  |  Skatīts: 2350x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ