Riks Džoiners
Kristieša brīnišķīgā dzīve
Vārds nedēļai 45. daļa
Es iepazīstinu ar lielo kristiešu īsām biogrāfijām ar vienu mērķi, mudināt jūs detalizētāk izpētīt to dzīves, kuras jūs sevišķi iedvesmo. Dzīvesstāsti jūs var tā ietekmēt, it kā jūs būtu viņu mācekļi. To cilvēku dzīves stāstiem, kas ir staigājuši ar Dievu, vēl arvien ir spēks, kas tiek nodots, padziļināti tos pētot, tāpat kā Bībeles varoņu dzīves stāstiem.
Pētot to cilvēku dzīves vēsturi, kas ir staigājuši ar Dievu, mēs kaut kādā mērā piepildām bausli: «Tev būs savu tēvu un savu māti godāt». Tas ir vienīgais bauslis ar apsolījumu: «kā Tas Kungs, tavs Dievs, tev to ir pavēlējis, lai tu ilgi dzīvo un lai tev labi klājas tanī zemē, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev dos». (skat. 5. Mozus 5: 16). Mums vienmēr ir jāatceras par to. Kaut vai šī viena baušļa pildīšana var nopietni ietekmēt mūsu dzīvi un tās garumu. Tas vien ir to vērts, lai tur ieguldītu savu laiku, bet vēl vairāk; to darot, mēs iegūsim to, kas bija viņiem un tas ir nenovērtējami.
Kā mēs jau agrāk apspriedām, vienīgā vieta Rakstos, kas izskaidro, kādēļ kristieši kļūst vājāki, slimo un agri mirst – tādēļ, ka «neizšķir Tā Kunga miesu.» (skat. 1. Коr. 11: 29). Nespēja izšķirt Tā Kunga miesu šajā citātā ir saistīta ar necienīgu piedalīšanos Maizes laušanas rituālā. Nepiedienīga piedalīšanās Svētajā Vakarēdienā ir realitātes, kas tā patiesībā ir, aizvietošana ar vienkāršu rituālu. Šajā gadījumā ir tikai rituāla piedalīšanās Svētajā Vakarēdienā, bet nav patiesas līdzdalības esamības savās dzīvēs. Patiesā piedalīšanās Komūnijā – ir kopīgums ar To Kungu un Viņa miesu, draudzi. Nevar būt viens bez otra. Ja mēs esam pienācīgā veidā savienoti ar Galvu, tad arī pienācīgā veidā būsim savienoti ar miesu. Rituāls ir svarīgs atgādinājums, bet nav realitāte.
Kādēļ es to visu rakstu? Kristus miesu veido visi tie, kas kādreiz staigāja ar Viņu, sākot no pirmā gadsimta līdz šodienai. Neskatoties uz to, ka mēs fiziski nevaram iet ar tiem, kas jau ir aizgājuši no šīs dzīves, bet mēs varam pētīt viņu dzīves un darbu, tādā veidā tos godājot. Tādā veidā mēs varam piedalīties Svētajā Komūnijā (kopībā) kopā ar visu Kristus miesu.
Pētot to dzīves, kas dzīvoja un strādāja pirms mums, mēs tāpat varam redzēt skaidrāku ainu, kā risinājās notikumi un kādā veidā iesākās mūsu laiki. Mēs varam uzzināt savu aicinājumu, vietu, uz kurieni ejam, bet mums tāpat ir jāzina, kur mēs atrodamies pašreizējā momentā, lai tiktu līdz galam. Kaut kas līdzīgs lielveikala kartei, kurā ir norādīta katra veikala atrašanās vieta. Bet šīs kartes ne pārāk palīdzēs, ja uz tās nebūs maza punkta ar apzīmējumu «jūs esat šeit».
Tāpat apskatot mūsu vēsturiskās personas, atcerieties, ka par lielāko daļu no šiem cilvēkiem varētu rakstīt daudzus sējumus. Bet es katru dzīves stāstu saspiežu līdz pāris lappusēm, lasot sējumu pēc sējuma par viņiem, mēs varam ieraudzīt tikai mirkļus no to dzīvēm. Vēl jo vairāk, mums visiem ir nepieciešama saņemt spēku un svaidījumu.
Tāpat atcerēsimies, ka mūsu dzīves galvenais sasniegums nav tas, ko esam sasnieguši vai sasniegsim, bet tas, par ko mēs kļūsim.
MorningStar Ministries
Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.
No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace
Avots: www.outpouring.ru