Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Vai Tev patīk pārmaiņas?


 

                                                            

MONDAY MANNA

              Nedēļraksts pasaules biznesa sabiedrībai

                               29.08.2011

 

 

VAI ESI GATAVS JAUNAM ES?

 

Autors: Roberts Dž. Tamasi

 

Vai jums, jūsu dzīvesbiedram, kolēģim vai labam draugam patīk regulāras pārmaiņas? Varbūt pārkārtot mēbeļu izvietojumu vai noformējumu? Vai mainīt biznesa uzstādījumus – ko, kā un kāpēc darīt? Vai, varbūt, jūs pēc kāda laika jūtaties „izdedzis” un vēlaties mainīt darbu, uzņēmumu vai karjeru?

 

Pārmaiņas ir neizbēgamas. Tās notiek, vai mēs to vēlamies vai nē. Piemēram, laika apstākļi. Esmu dzīvojis pilsētās, kurās tiek teikts : „Ja jums nepatīk šā brīža laiks, vienkārši pagaidiet pāris minūtes.” Un vēl mums ir ekonomika, politika, klienta vēlmes vai arī vienkāršs izaugsmes process – pārmaiņas notiek.

 

Dažiem no mums jau sākotnēji pret izmaiņām ir augsta tolerance. Patiesībā, mēs tās sagaidām ar degsmi. Daži pārmaiņām pretojas, īpaši ja tās nenotiek pēc viņu plāniem. Vienalga, vai tās skar biznesa praksi un sistēmas vai jaunu tehnoloģiju ieviešanu, vai pārmaiņas personāla sastāvā un vadībā, vieni cilvēki apsveic pārmaiņas, kamēr citi cīnās ar tām ar visu savu enerģiju.

 

Personīgi man pārmaiņas patīk – vismaz, kamēr man ir iespēja pielikt savu ieguldījumu un piedalīties lēmumu pieņemšanā. Bet pēkšņas, negaidītas izmaiņas, kurās, liekas, manas intereses nav ņemtas vērā, var šķist ļoti satraucošas.

 

Arī Bībelē ļoti bieži ir runāts par pārmaiņām. Vecajā Derībā ir daudzi piemēri, kad cilvēkiem dramatiski jāmainās, kad Dievs viņus aicina kalpošanā. Un arī Jaunajā Derībā nereti runāts par pārmaiņām kā rezultātu ciešām, augošām attiecībām ar Jēzu Kristu. Skatoties no 21 gadsimta redzes punkta tas nozīmē, ka garīga apņemšanās rada būtisku ietekmi uz mūsu turpmāko dzīvesveidu, darbu un to, kā veidojam un uzturam attiecības. Pārdomājiet sekojošo:

 

Topi par  jaunu cilvēku. Raksti mums stāsta, ka, iegūstot jaunas attiecības ar Dievu caur Jēzu Kristu, mēs iegūstam jaunu dzīvi.  “Tādēļ, ja kas ir Kristū, tas ir jauns radījums; kas bijis, ir pagājis, redzi, viss ir tapis jauns!” (2. Korintiešiem 5:17). “Līdz ar Kristu esmu krustā sists, bet nu nedzīvoju es, bet manī dzīvo Kristus…” (Galatiešiem 2:20).

 

Neej vecos ceļus. Cenšanās būt paklausīgam Dievam gan darbā, gan mājās, gan visās citās dzīves jomās, visbiežāk prasa mainīt, nevis nedaudz pielabot veco, ierasto dzīves veidu. “…Neviens nenoplēš ielāpu no jauna apģērba, lai to uzšūtu uz vecu apģērbu, citādi viņš tikai sagraizīs jauno, un ielāps no jaunā nepiestāvēs vecajam. Un neviens nelej jaunu vīnu vecos ādas traukos, citādi jaunais vīns pārplēsīs traukus un pats izlīs, un trauki ies bojā; bet jaunais vīns lejams jaunos traukos” (Lūkas 5:36…38).

 

Cel uz jauniem, Dieva pamatiem. Bībele māca, ka Dievam patīk pārmaiņas, un Viņš ir priecīgs ļaut mums būt daļai no jaunā. Tas var attiekties gan uz to, ko jūs darāt, gan, kā to darāt. “Redziet, Es veikšu ko jaunu, tas jau parādās, vai jūs to neredzat? Es likšu rasties ceļam tuksnesī un upēm vientuļās kailatnēs” (Jesajas 43:19).

 

Roberts Dž.Tamasi (Robert J. Tamasy) sabiedrisko attiecību viceprezidents bezpeļņas organizācijā  Leaders Legacy, Inc., kas atrodas ASV Džordžijas štatā.  Viņš un Deivids Stodards (David A. Stoddard) ir līdzautori grāmatai:  Padomdošanas sirds: 10 pārbaudīti principi, lai attīstītu cilvēkos viņu potenciālu pilnībā.(The Heart of Mentoring: 10 Proven Principles for Developing People to Their Fullest Potential) un ir autors tikko izdotai grāmatai, Bizness savā labākajā formā: Mūžīga gudrība no Salamana Pamācībām šodienas darba vietām (Business At Its Best: Timeless Wisdom from Proverbs for Today’s Workplace.). Vairāk informāciju meklēt www.leaderslegacy.com vai www.rivercitypress.net.

.

CBMC INTERNATIONAL:  Robert Milligan, President

1065 N. 115th Street, Suite 210 ▪ Omaha, Nebraska 68154 ▪ U.S.A.

TEL.: (402) 431-0002 ▪ FAX: (402) 431-1749 ▪ E-MAIL: mmanna@cbmcint.org

Web site: www.cbmcint.org  Please direct any requests or change of address to: nbrownell@cbmcint.org

 

 

 

 

 

Jautājumi pārdomām/diskusijai

 

1.       Kā jūs parasti reaģējat, sastopoties ar izmaiņām? Vai reaģējat ar entuziasmu vai izjūtat nepatiku, dusmas vai pat bailes? Paskaidrojiet savu atbildi.

 

2.       Kādas ir bijušas visgrūtākās izmaiņas, ar kurām jums bija jāsastopas un jāiziet cauri? Kāds bija iznākums? Ja rezultāts bija pozitīvs, kā tas mainīja jūsu uztveri attiecībā uz izmaiņu procesiem?

 
3.       Lasot, ka attiecības ar Dievu caur Jēzu Kristu, nozīmē kļūt par jaunu cilvēku, ko tas jums , ja vispār, nozīmē?

 

4.       Saraut saites ar vecajiem paradumiem, mainīt domāšanas veidu un uzvedību – cik grūti tas bija jums? Vai vēlaties izmainīt būtiskas personīgās vai profesionālās īpašības,  bet šobrīd tas liekas par grūtu?

 

 

 

 

Piezīme: Ja jums ir Bībele un jūs vēlaties lasīt vairāk par šo tēmu, lasiet :

 

Romiešiem 6:4,11, 7:6; Efeziešiem 4:20-24;  Pētera 1. 2:2; Jāņa 1. 2:7-8; Jāņa atklāsmes 21:1-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri (0)  |  2011-08-31 03:42  |  Skatīts: 1888x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ