Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Atveseļoties un palikt dzīvam (12.turpinājums)


5. Mateja 18: 19- 20: „Un vēl Es jums saku: ja divi no jums virs zemes vienprātīgi kaut ko lūgs, tad Mans Debesu Tēvs viņiem to piešķirs. Jo, kur divi vai trīs ir sapulcējušies Manā Vārdā, tur arī Es esmu viņu vidū." 

Tas ir teikts par vienošanās lūgšanu.

No Kenneta E. Heigina grāmatas „ Garīgas izaugsmes pamati”. (31.mācību stunda)

„Saskaņotai lūgšanai starp diviem vai vairāk cilvēkiem, attiecībā uz jebkādu vajadzību, piemīt kolosāls spēks. …No lūgšanu apsolījumiem  Bībelē, laikam, nav svarīgāka par Mateja 18: 19.

… pievērsiet uzmanību uz frāzi 19.pantā: „…un Mans Debesu Tēvs to tiem dos”. Tas ir ļoti svarīgs apstiprinājums „dos”. Šajā fragmentā Jēzus apsola: „…Mans Debesu Tēvs to tiem dos”. Viņš, tāpat, arī pateica: Ko jūs lūgsit Manā Vārdā, to Es darīšu. ( Jāņa 14: 14).

P. K. Nelsons bija grieķu valodas zinātājs, kas lasīja Jauno Derību tikai grieķu valodā. Dr. Nelsons teica, ka burtiskā nozīmē, šis Jēzus izteiciens skan šādi: „ Ja jūs kaut ko palūgsiet Manā vārdā, un Man tā nebūs, Es to priekš jums radīšu””.

Var rīkoties vienatnē, bet var ar papildspēkiem. Piemērs šādai vienotības lūgšanai ir aprakstīts Apustuļu Darbos.

Apustuļu Darbi 4: 31: Kad viņi beidza Dievu lūgt, vieta, kur tie bija sapulcējušies, nodrebēja, un tie visi kļuva Svētā Gara pilni un drošu sirdi runāja Dieva vārdus.” 

Pareizi izvēlieties, ar ko lūgties vienotībā. Jēzus nepieļāva raudošo klātbūtni tur, kur darījās Dieva brīnumi.

6. Marka 11: 22- 26: „Ticiet uz Dievu.  Jo patiesi Es jums saku: ja kas šim kalnam sacīs: celies un meties jūrā! - un nešaubīsies savā sirdī, bet ticēs, ka notiks, ko viņš saka, tad viņam tas notiks. 
Tāpēc Es jums saku: visu, ko jūs lūgdami lūgsit, ticiet, ka jūs dabūsit, tad tas jums notiks. 
Un, kad jūs stāvat, Dievu lūgdami, tad piedodiet, ja jums kas ir pret kādu, lai arī jūsu Tēvs, kas debesīs, jums piedod jūsu pārkāpumus, 
bet, ja jūs nepiedodat, tad arī jūsu Tēvs debesīs jūsu pārkāpumus nepiedos.” 

Izskatīsim sīkāk šo Rakstu vietu. Te Dievs mūs māca, kā lūgt lūgšanā. Un tā, kā mēs lūgšanā lūdzam?

a) Mēs ticam, ka saņemam. Nevis tad, kad ieraugām, bet tad, kad lūdzam, tas ir, lūgšanas laikā. Kad esam gatavi ticēt- mēs saņemam uzreiz. Un notiek brīnums. Reizēm ir vajadzīgs laiks, lai tas, ko saņemam, pārietu no neredzamās pasaules redzamajā. Taču, lai kā arī nebūtu, mēs saņemam tad, kad lūdzamies. Tā savas kājas saņēma cilvēks Listrā (sk. Apustuļu Darbi 14: 8- 10).

b) Kam vēl vajag pievērst uzmanību Marka Evaņģēlija 11: 23- 26? Nešaubīties, kad lūdz. Dievs nav cilvēks, lai mānītu. Mums viņam ir jāuzticas bez robežām. 
Marka 11: 24: Tāpēc Es jums saku: visu, ko jūs lūgdami lūgsit, ticiet, ka jūs dabūsit, tad tas jums notiks.  Par tiem, kas atļaujas šaubīties Rakstos, ir teikts Jēkaba 1: 6- 8: „Bet lai viņš lūdz ticībā, nemaz nešaubīdamies, jo, kas šaubās, līdzinās vēja dzītam un mētātam jūras vilnim. Jo tāds cilvēks, vīrs ar dalītu dvēseli, nepastāvīgs visos savos ceļos, 
lai nedomā, ka viņš no Tā Kunga ko saņems.” Kā mums vajag lūgt? Nemaz nešauboties, ka saņemam prasīto. Sakiet: „Mana dziedināšana ir šeit! Debesu Tēvs vēlas redzēt mani veselu! Tā man ir tieši tagad un šeit. Paldies, Tēvs!” nav nozīmes, ko tajā laikā saka jūsu ķermenis. Tas klausīsies un tam ir jāklausās tas, ko jūs viņam sakāt. Tāpēc sakārtojiet savus vārdus saskaņā ar Dieva Vārdu par dziedināšanu. Un jums būs Viņa ticība, lai pieņemtu no Viņa to, par ko lūdzat.

c) Kas vēl ir nepieciešams? Piedot! Marka 11: 25- 25:Un, kad jūs stāvat, Dievu lūgdami, tad piedodiet, ja jums kas ir pret kādu, lai arī jūsu Tēvs, kas debesīs, jums piedod jūsu pārkāpumus, bet, ja jūs nepiedodat, tad arī jūsu Tēvs debesīs jūsu pārkāpumus nepiedos. Nepiedošana nobloķē mūsu lūgšanu. Atbrīvojieties no šī stāvokļa; tas saēd dvēseli, un arī miesu. Nepiedošana attālina jūs no Dieva. Tās nav nevainīgas lietiņas. Mūsu dvēseliskums mūs saēd. Mums nāksies izravēt visu to, kas iesējies no šīs pasaules. „Man ir lepnums- es neiešu pie viņa!...” „ja vien jūs zinātu, kā viņa mani apvainoja!” Mēs esam pieraduši uzvesties, kā normāli pasaulīgie, bet Dievam ir pavisam cits redzējums uz šīm lietām. Viņš pretojas lepniem. Sakiet, kam vajadzīga šis personīgais lepnums, ja tās dēļ Dievs liedz žēlastību? Vēl vairāk, Dievs izdara mums  izdevīgu piedāvājumu: ja es piedodu kādam viņa nekaunību, tad Viņš sola piedot man manus grēkus. Es nevaru atļauties apvainoties. Visāda jūsu nepiedošana ir grēks. Un tad slimībai ir tiesības ielauzties jūsu ķermenī. Vai tiešām jūs to vēlaties? Saku jums, piedodiet visiem un jebkādā gadījumā.

d) Kas vēl nepieciešams? Vērsties pie „kalna”. Marka 11: 23: ja kas šim kalnam sacīs: celies un meties jūrā! - un nešaubīsies savā sirdī, bet ticēs, ka notiks, ko viņš saka, tad viņam tas notiks. Pasludiniet savu atbrīvošanos saskaņā ar Vārdu. Vajag izrunāt ticības vārdus balsī. Tā ir pasludināšana. Mēs to iznesam fiziskajā pasaulē, ar fiziskām lūpām, fiziskās problēmas virzienā. Psalmi 91: 9- 10 (Jo tu esi teicis) : „Tiešām, Tu, ak, Kungs, esi mans patvērums! Visuaugstāko tu esi izraudzījis sev par aizsargu. Nekāds ļaunums tev nenotiks, nedz kāda nediena tuvosies tavai teltij,”

7. Tagad esam nonākuši pie klasiskā, pilnīgā lūgšanas veida no Paša Dieva Jēzus mutes. Šo lūgšanu zina visi. Pat tie, kas nekad nav atvēruši Bībeli, zina lūgšanu „Mūsu Tēvs Debesīs…” Mateja 6: 9- 13: „Tāpēc jums būs tā lūgt: mūsu Tēvs debesīs! Svētīts lai top Tavs Vārds. 
Lai nāk Tava valstība, Tavs prāts lai notiek kā debesīs, tā arī virs zemes. 
Mūsu dienišķo maizi dodi mums šodien. 
Un piedodi mums mūsu parādus, kā arī mēs piedodam saviem parādniekiem. 
Un neieved mūs kārdināšanā, bet atpestī mūs no ļauna. Jo Tev pieder Valstība, spēks un gods mūžīgi. Āmen.”

Šī ir tikai daļa no tās Jēzus mācības par lūgšanu. Visa Mateja Evaņģēlija sestā nodaļa- ir Jēzus mācība par to, kā sarunāties ar Tēvu. Paskatīsimies uz to secībā.

a) Mateja 6: 3; 4: Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara, tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās. Lai BŪTU žēlastības dāvana. Tai ir jābūt. Mēs nevaram nedot. Dot- tāds ir Dieva raksturs, daba. Viņš atdeva Dēlu. Viņš var atturēt mūs no došanas? Un vispār- tas ir apgalvojums, nevis piedāvājums dot. Tēvs atmaksā mums, kad redz mūs dodošus un žēlastību darošus.

b) Mateja 6: 5; 6: Un, kad jūs Dievu lūdzat, nedarait tā kā liekuļi, jo tie mēdz sinagogās un ielu stūros stāvēdami Dievu lūgt, lai ļaudīm rādītos. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga. Mums nav jābūt svarīgam mūsu vispārējam izskatam, bet tam, kā mēs izskatāmies Viņa acīs! Mēs visi esam aktieri Vienam Skatītājam.

Bet, kad tu Dievu lūdz, tad ej savā kambarī, aizslēdz savas durvis un pielūdz savu Tēvu slepenībā; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, atmaksās to tev”. Mums ir jāpavada savs lūgšanu laiks ar Tēvu slepenajā istabā. Mums nav tiesību neveltīt Viņam savu laiku. Tas nav rituāls. Un tā nav publiska rīcība. Tas ir tuvu attiecību jautājums, kas jāattīsta ar laiku, ko mēs Viņam veltām. Mēs ar Viņu sačukstamies pa kluso, noslēpumos. Viņš atklāj mums Savus noslēpumus. Tas ir tikai starp mums un Dievu. Un tas ir kas ļoti personīgs… Un ir pats galvenais.

c) Mateja 6: 7- 8: Bet, Dievu lūdzot, nepļāpājiet kā pagāni; jo tie domā, ka tie savas pļāpāšanas dēļ taps paklausīti. Tad nu netopiet tiem līdzīgi; jo jūsu Tēvs jau zina, kā jums vajag, pirms jūs Viņu lūdzat.” Viņš zina visu. Mēs zinām maz. Viņš zina, par ko grasāmies Viņu lūgt, vēl pirms esam izdvesuši pirmo skaņu vai esam nodomājuši par to. Mēs varam Viņam visas savas sirds vienkāršībā, bez reveransiem un vārdu salikumiem, runāt ar Viņu „visu par visu”, kā bērni. Maziem bērniem runāt ar vecākiem ir pavisam viegli. Viņi neizdomā pieejas ceļus mammai vai tētim. Un viņi ļoti vienkārši izklāsta savas vajadzības. Attiecības ar Dievu ir pavisam vienkāršas. Tad, kāpēc mēs visu viņam izstāstām?

d) Mateja 6: 16- 18: Un, kad jūs gavējat, tad neesiet saīguši kā liekuļi; jo tie dara savus vaigus nejaukus, lai rādītos ļaudīm kā gavētāji. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga. 
Bet, kad tu gavē, svaidi savu galvu un mazgā savu vaigu, ka tu nerādies ļaudīm kā gavētājs, bet savam Tēvam, kas redz slepenībā. Un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.”
Runa ir par gavēni! Tas ir – atteikšanos no ēdiena vai citām, mūsu dzīvē pierastām, lietām. Gavēnis ļoti palīdz mums atrast tuvību ar Dievu lūgšanas brīdī. Mēs pārkāpjam savu miesu, kas pretojas garam. Mēs pazeminām sevi gavēnī un lūgšanā, lai pieņemtu Dieva Garu savā garā visu to, uz ko mēs tik izmisīgi meklējam atbildi. Pielietojot savā dzīvē gavēni un lūgšanu, mūsu ticība sasniedz neiespējamo mūsu saprašanai. Pārliecinieties par to.

Mateja 17: 20- 21: Bet Jēzus tiem saka: "Jūsu mazticības dēļ; jo patiesi Es jums saku: ja jums ticība ir kā sinepju graudiņš, tad jūs sacīsit šim kalnam: pārcelies no šejienes uz turieni, - un tas pārcelsies, un nekas jums nebūs neiespējams. Bet šī suga neiziet citādi kā vien ar lūgšanas un gavēšanas palīdzību." 

Nekas priekš jums nebūs neiespējams, ja jūs regulāri gavēsiet pēc Jēzus instrukcijām. Tas nav pārdabisks Dieva līdzeklis, kas dod paātrinātu atbildi uz lūgšanu.  Vai jums ir  vajadzīga steidzama atbilde no Dieva, kad esat slimības pēdējā stadijā, kas priekš cilvēka nav izārstējama? Uzziniet par to vairāk. Tas ir pavisam cits, dzīvei Dievā, līmenis.

Jesajas 65: 24:  „Un notiks, pirms viņi sauc, Es viņiem jau atbildēšu, un, kamēr viņi vēl runā, Es viņus jau uzklausīšu.” 

Gavēnis Dievu neietekmē. Gavēnis nemaina sātana plānus jūs nogalināt. Tas izmainīs jūs pašus tik ļoti, ka jūs kļūsiet spējīgs iziet pārdabiskā līmenī, kur nekas jums nebūs neiespējams.  Gavēnis noņems jebkādas slimības un jebkāda dēmoniska spēka spītību. Un ne tikai. Lai gavēnis kļūst par regularitāti jūsu dzīvē!

e) Mateja 6: 19- 20: Nekrājiet sev mantas virs zemes, kur kodes un rūsa tās maitā un kur zagļi rok un zog. Bet krājiet sev mantas debesīs, kur ne kodes, ne rūsa tās nemaitā un kur zagļi nerok un nezog.” Kur ir jūsu dārgumi? Kas ir jūsu dārgumi? Kur ir jūsu sirds? Ar ko ir jūsu sirds? Uz ko tiecas tā? Ar ko tā piepildās? Kādas ir jūsu vērtības? Vai jums ir grūti iziet caur adatas aci? (sk. Mateja 19: 24; Marka 10: 25; Lūkas 18: 25). Ja noliksiet Dievu un Viņa Vārdu pirmajā vietā- jums nevajadzēs ilgstoši lūgt Viņa lēmumu savām problēmām un lūgšanām, un gavēņiem.  Jūs pavisam drīz mainīsiet savas lūgšanas ar prasību, pret pateicības lūgšanām.

8. Visa iepriekšteiktā kopsavilkums.

Mateja 6: 31- 34: „Tāpēc jums nebūs zūdīties un sacīt: ko ēdīsim, vai: ko dzersim, vai: ar ko ģērbsimies? Jo pēc visa tā pagāni dzenas; jo jūsu Debesu Tēvs zina, ka jums visa tā vajag. 
Bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un pēc Viņa taisnības, tad jums visas šīs lietas taps piemestas. Tāpēc nezūdaities nākamā rīta dēļ, jo rītdiena pati par sevi zūdīsies. Ikvienai dienai pietiek pašai savu bēdu.” 

Rūpes, raizes, bailes par rītdienu… tā nav ticība. Tā ir šī laikmeta neticība. Kņada. Bet mēs esam Visuaugstākā patvērumā. Un tāpēc esam mierīgi. Uzticieties Dievam un Viņa Vārdam.

9. Vēl viens svarīgs moments.

Romiešiem 8: 26- 27: Bez tam arī Gars nāk palīgā mūsu nespēkam; jo mēs nezinām, ko mums būs lūgt un kā; bet pats Gars aizlūdz par mums ar bezvārdu nopūtām. 
Bet Tas, kas izpētī sirdis, saprot, ko Gars grib, jo Tas pēc Dieva gribas iestājas par svētajiem.” 

1.Korintiešiem 14: 15:  Kā tad tas patiesībā ir? Es taču gribu Dievu lūgt garā, bet gribu lūgt arī ar prātu; es gribu dziedāt garā, bet gribu dziedāt arī ar prātu.” 

Apustuļu Darbi 1: 8: „Bet jūs dabūsit spēku, kad Svētais Gars būs nācis pār jums, un būsit Mani liecinieki kā Jeruzālemē, tā visā Jūdejā un Samarijā un līdz pašam pasaules galam." 

Mūsu spēki neskaitās. Svētais Gars dod mums spēku no Debesīm. Viņš atklāj mums Rakstus. Viņš aizlūdz par mums. viņš spēcina mūs. Viņš māca mūs. Viņš dod mums Savas dāvanas. Mēs kļūstam spēcīgi un Dieva mācīti caur Svēto Garu. Pāvils rakstīja, ka vairāk par visiem lūdzas mēlēs. Saprotama lieta, viņš uzrakstīja lielāko Jaunās Derības daļu. Ar Pāvila lūpām Svētais Gars daudz ko pastāstījis cilvēcei.

10. Jeremijas 33: 2- 3: „Tā saka Tas Kungs, kas visu ko arī izdara, Tas Kungs, kas izprāto, lai to arī izpildītu, Tas Kungs ir Viņa vārds:  piesauc Mani, tad Es tevi uzklausīšu un tev atklāšu lielas un brīnišķas lietas, kas tev nebija zināmas.” 

Dievs mīl jūs kā Savus bērnus. Viņš aicina mūs vērsties pie Viņa. Mēs nekad uz šīs zemes ar savām problēmām netiksim galā paši.  Mums ir visu laiku jāvēršas pie mūsu Tēva pēc palīdzības. Un Viņam patīk mums, uz lūgšanām, sniegt atbildi. Mūsu vēršanās pie Viņa- tā ir lūgšana. Viņš mīl mūs darīt laimīgus, atklāties mums Savā lieliskumā… Viņš ir gatavs dalīties ar mums Savos noslēpumos! .. Viņš ir brīnumu Dievs! Kurš gan tam noticēs! Viņš dod garantiju, ka atbild mums. cik daudz Viņš par to runā! (Mateja 7: 7; Mateja 21: 22; lūkas 11: 9; Jāņa 14: 13; Jāņa 14: 14; Jāņa 15: 7; Jāņa 15: 16; Jāņa 16: 23).

Jāņa 16: 24: Līdz šim jūs neko neesat lūguši Manā Vārdā; lūdziet, tad jūs dabūsit, ka jūsu prieks būs pilnīgs.” 

11. Vai ir vēl kādi iemesli, kāpēc lūgšanai nav atbildes?

Jēkaba 4: 3: Jūs lūdzat un nedabūjat, tāpēc ka ar ļaunām sirdīm lūdzat, lai to šķiestu savās kārībās.” 

Izpētiet Rakstus. Atrodieties Dieva Vārdā dienu un nakti, lai zinātu, kas ir labs no Dieva  viedokļa, un, kas ne. Mācieties rīkoties tā, kā piedāvā Dievs. Un tādā mērā, kā būsiet iepazinis patiesību, mēs ar jums brīnumainā veidā dziedināsimies gan mūsu dvēselēs, gan miesās. Mēs būsim citādi. Mēs būsim tādi, kādus Viņš mūs zina.

12. Un, visbeidzot: Noslēpumainās lietas visas pieder Tam Kungam, mūsu Dievam, bet atklātās lietas mums un mūsu bērniem mūžīgi - pildīt visus šīs bauslības vārdus."  (5.Mozus 29: 29). Ir kaut kas, ko Dievs atstāj neatklātu. Dažus noslēpumus nav mūsu spēkos (neesam gatavi, negribam, nevaram…) pieņemt. Atstājiet kādus noteiktus jautājumus nezināmu līdz kādam laikam. Kaut kad „pravietojumi beigsies, mēles apklusīs, atziņa izdzisīs” (1.Korintiešiem 13: 8), un mēs nonāksim Debesīs un vaigu vaigā uzdosim Tēvam sakrātos jautājumus. Un Viņš atklāsies mums. bet mēs būsim apskaidroti.

1.Korintiešiem 13: 12: Mēs tagad visu redzam mīklaini, kā spogulī, bet tad vaigu vaigā; tagad es atzīstu tik pa daļai, bet tad atzīšu pilnīgi, kā es pats esmu atzīts.” 


IRINA BELOVA-SMORŽA
https://healingrooms.at.ua/

© No krievu valodas tulkojusi Inga Krūmiņa.

 

 

Nobeigums sekos

 

Dziedināšanas Istabas Rīgā Starptautiskā Healing Rooms Asociācijas (IAHR, Spokane, USA) dalībniece

https://healingrooms.com/

https://gaismapasaulei.lv/22-dziedinasanas-istabas/

 

Pasūtiet Ирина Белова-Сморж „Выздороветь и остаться в живых” grāmatu pa tālr. 27175728 vai E- pastu: gaisma.j@inbox.lv

 

 

 

Komentāri (0)  |  2011-12-22 07:21  |  Skatīts: 2078x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ