Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Stipra barība un manna


 Riks Džoiners
Šodien, kad laiki kļūst arvien saspringtāki un trauksmaināki, vajag un ir svarīgi kā nekad nostiprināt mūsu pamatus. Būdams profesionāls pilots, es pastāvīgi trenējos, lai manas iemaņas paliktu vajadzīgajā līmenī, un 90% no šiem treniņiem sastāvēja no pamatzināšanu nostiprināšanas. Ja mani pamati palika stipri, tad tie man palīdzēja darīt vissvarīgāko brīdī, kad bija darīšanas ar ārkārtas situācijām debesīs- lai vadītu lidmašīnu. Ir vajadzīgs turpināt vadīt lidmašīnu, kad nākas saskarties un tikt galā ar problēmām. Tādā pat veidā arī dzīvē eksistē pamati, pie kuriem mums ir jāturpina turēties [darīt to], neatkarīgi no tā, kas vēl ar mums notiek. Tieši tāpēc veiksmīgākie cilvēki katrā jomā – ir tie, kas vislabāk pārzina pamatus un pastāvīgi veltī sevi tam, lai šos pamatus praktizētu. Lūk, kāpēc es nekaunējos atkārtot zināmas patiesības un mācības savos vēstījumos [gan rakstiskajos, gan mutiskajos], un tāpat, tieši tāpēc es lasu Bībeli katru dienu.

Mēs Vārdā izšķiram „stipru barību”, kas nozīmē daudz dziļākas patiesības izgaismošanu. Katram ticīgajam ir jāpārstāj baroties tikai no piena, lai iegūtu iespēju ēst šo daudz stingrāko barību. Mēs saņemam tādu barību caur mūsu personīgajām, padziļinātajām Vārda mācībām, kā arī konferencēs, var arī iet kursos, lasīt grāmatas vai klausīties citu sludinātāju mācības par tēmām, kurās mēs vēlamies iedziļināties. Katrs spēcīgs un garīgi pieaudzis ticīgais gandrīz pastāvīgi atradīsies tādās mācībās, arvien dziļāk laižot saknes Vārdā un Dieva ceļu izzināšanā.

Tāpat, mums ir tas, ko es saucu par „Vārda mannu”.  Tā ir sava veida aizdedze, t.i. ikdienas saņemtais vārds no Dieva mums personīgi. Tas var atnākt caur sistemātisku vienas vai divu nodaļu lasīšanu Rakstos. Varbūt tas arī nebūs priekš mums jauna atklāsme, bet tas mūs uztur un atbalsta mūsu kristīgajās ikdienas gaitās.

2.Mozus grāmatā 16: 4 mēs lasām: „Tad Tas Kungs sacīja uz Mozu: "Redzi, Es likšu maizei līt no debesīm; un tauta lai iziet un ik dienas salasa dienas tiesu, lai Es viņu pārbaudu, vai tā rīkosies pēc Manas pavēles vai ne.” Tas ir vienkārši satriecoši! Tieši šis viens galvenais faktors arī noteiks, vai tauta rīkosies pēc Dieva  likuma, vai nē. Vai mēs tāpat vispirms no rīta vāksim svaigu barību no debesīm katrai dienai?

Ja mēs cienām un augsti vērtējam Dieva Vārdu tik ļoti, lai celtos no rīta nedaudz agrāk un sāksim savu dienu ar meklējumiem pēc kaut kā jauna no Viņa, tad tas var kļūt par vienu no faktoriem, kas var radikālāk izmainīt mūsu dzīves. Jūs uzzināsiet, ka sākot savu dienu ar Viņu šādi, jums būs vieglāk atrasties Viņā visas dienas garumā. Mēs vairāk noslieksimies uz to, lai sasaistītu savas domas, pakļaujot tās Dievam, netērējot savas dzīves veltīgi bezjēdzīgām vīzijām, piedzīvojot vilšanos utt. Tas, patiesībā, var noteikt, vai mēs staigāsim Dieva ceļus katru dienu praktizējot tos.

5.Mozus grāmatā 8: 16- 17 mēs lasām: Kas ēdināja tevi tuksnesī ar mannu, ko tavi tēvi nebija pazinuši, lai Viņš tevi pazemotu un tevi pārbaudītu, lai tev tavās tālākās dienās darītu labu. Tad nesaki vis savā sirdī: mans spēks un manu roku stiprums ir man šo bagātību devis!” Te Viņš piemetina, ka Viņš ir devis viņiem mannu tam, lai pazemotu viņus. Pazemībai ir jābūt par vienu no mūsu pamata mērķiem. Jo Dievs „stājas pretim lepniem, bet pazemīgiem dod žēlastību.” [Jēkaba 4: 6]. Un Dieva žēlastība ir daudz vērtīgāka, par jebkuru citu dārgumu, kas mums var piederēt uz šīs zemes. Un manna bija viens no veidiem, ar kuru palīdzību Dievs turēja Izraēli pazemībā! Bet, vai tas viņus darīja pazemīgus?

Tieši tāpat ir ar mums; ceļoties no rīta un,  pirmām kārtām, meklējot svaigu mannu no debesīm, mēs tādā veidā atzīstam, ka nespējam nodzīvot šo dienu bez Viņa un Viņa Vārda. Un tad vienkārša veltīšanās tam, lai no rīta pavadītu laiku kopā ar Viņu, var kļūt par pašu galveno kanālu, pa kuru mūsu dzīvēs ieplūdīs Viņa žēlastība.

Kā Jēzus teica savās mācībās, Viņš ir manna, kas nāk no debesīm. Bet mēs meklējam ne tikai lai dzirdētu vārdus no Dieva, mēs meklējam to, lai dzirdētu Pašu Vārdu. Mums vajag iedegties kaislē un slāpt pēc Viņa personīgā pieskāriena ar katru dienu vairāk, un vairāk, kā kad narkomāns meklē savu nākamo devu. Šī atkarība nesagūsta mūs verdzībā, bet patiesi atbrīvo mūs, lai mēs varētu būt tie, par kuriem Viņš mūs ir radījis.

Riks Džoiners MorningStar Ministries prezidents

Diānas Kirsanovas tulkojums.

No krievu valodas tulkoja Inga Krūmiņa.

Avots: https://outpouring.ru/news/2012-01-17-4263

 

 

Komentāri (0)  |  2012-01-21 06:39  |  Skatīts: 3001x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ