Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Rabbi sirds puksti (2. turpinājums)


 Brennans Mennings

3. nodaļa. Tas, kam piedots.

„ Kas notiek, kad mēs grēkojam un kļūdāmies? …
Kad dzīve izplūst caur spraugām?”

B Mennings.

„ Ticība ir drosme pieņemt to, ka esi Dieva pieņemts” B. Mennings.

Viena no satriecošākajām pretrunām amerikāņu draudzē ir degošā nepatika Kristus sekotājiem pašiem pret sevi. Visvairāk viņi ir neapmierināti paši ar saviem trūkumiem.

Kad man bija astoņi gadi, manī, kā aizsardzība no sāpēm, radās liekulis, [cilvēks, kas izliekas] jeb viltus „es”. Šis liekulis čukstēja manī: „Brennan, neesi nekad tāds kāds esi, jo neviens tevi nemīl tādu, kāds esi. Izdomā sev jaunu „es”, par ko visi būs sajūsmā, bet  par veco neviens neko neuzzinās”. Tā es kļuvu par labu zēnu- pieklājīgu, ar labām manierēm, kautrīgu un citus pagodinošu. Es cītīgi mācījos, kļuvu par teicamnieku, nopelnīju  stipendiju. Un katru brīdi man sekoja šausmas no tā, ka varu būt pamests un sajūta, ka nevienam neesmu vajadzīgs.

Šī briesmīgā atstarpe starp manu prātu un sajūtām turpinājās arī manas kalpošanas laikā. Astoņpadsmit gadu garumā es sludināju Labo vēsti par kaismīgo Dieva beznosacījuma mīlestību, ko brīnišķīgi sapratu ar prātu, bet absolūti neizjutu sirdī. Es nekad nejutos mīlēts. Bet, kad es beidzot apguvu šo lielisko patiesību, sāku raudāt. Kad biju izdzēris šo rūgto kausu, notika brīnums: tālumā dzirdēju deju mūziku. Es sajutos kā pazudušais dēls, kas bēg uz mājām. Es vairs nebiju skatītājs, kas nepiedalās. Es biju dalībnieks. Liekulis manī atkāpās, un es, biju kā atgriezies Dieva bērns, kas ir saskāries ar savu patieso „es”.

„ Nāc pie Manis tagad” –saka Jēzus. „Pārstāj projicēt uz Mani savas jūtas pret sevi. Tagad tava dzīve ir līdzīga ielauztai niedrei un kvēlojošam deglim, bet Es to nesalauzīšu un neapdzēsīšu. Tu esi drošībā. Es mīlu tevi”.

Abba, paldies, ka Tu mīli mani pat manā grēkā un trūkumā. Paldies, ka Tu nosauc mani par Savu bērnu pat tad, kad esmu tāds, kāds esmu. Ieskauj mani ciešāk Savos mīlestības apskāvienos pat tad, kad es atgrūžu Tevi un protestēju, ka neesmu to cienīgs. Paldies, ka Tu skrien man pretī, kad es nāku mājās. Āmen!

„Ielūzušu niedri viņš nenolauzīs, un kvēlojošu degli viņš neizdzēsīs; uzticīgi viņš darīs zināmu tiesu pēc patiesības.” [Mateja 12: 20; Jesaja 42:3]

4. nodaļa. Ievainotie dziedinātāji.

„ To, ko noliedz- nav iespējams dziedināt” B. Mennings

„ Mīlestības armijā var dienēt tikai ievainoti kareivji”. Torntons Vailders

Torntona Vaildera lugā „Eņģelis, kas sakustinājis ūdeņus”, kas uzrakstīta pēc Jāņa evaņģēlija 5: 1-4 motīviem, tiek inscenēts fragments par dziedinošo peldi Bētzatā, kur eņģelis sakustināja ūdeņus. Turp atnāk slims ārsts un lūdz pēc palīdzības, bet eņģelis uzstāj, ka dziedināšana nav viņam paredzēta. Eņģelis saka: „Kur bija tavs spēks bez tavām brūcēm?... Mīlestības armijā var dienēt tikai ievainoti kareivji”.

Kristieši, kas paliek slēpnī, turpina dzīvot melos. Viņi noliedz mūsu grēka realitāti. Cītīgos pūliņos izdzēst savu pagātni, mēs liedzam sabiedrībai mūsu dziedinošo dāvanu. Ja mēs slēpjam mūsu brūces kauna un baiļu dēļ, mūsu iekšējo cietumu nav iespējams izgaismot  un tas arī nevar būt par gaismu citiem. Bet, kad mēs izlemjam dzīvot kā Dieva bērni, kam ir piedots, mēs pievienojamies ievainotajiem dziedinātājiem un kļūstam tuvāki Jēzum.

Kad atzīstam savu egoistiskumu un muļķību, mēs kļūstam draugos ar liekuli. Mēs piekrītam tam, ka esam nabagi garā, atrodamies ielauztā stāvoklī un saprotam, ka, ja tā nebūtu, tad mēs būtu dievi. Māksla būt labam pret sevi vada uz to, ka kļūstam labi pret citiem, un tas ir dabisks, nepieciešams nosacījums mūsu patiesi atklātām sarunām ar Dievu lūgšanā.

Henrija Nūvena grāmatā „Ievainotais dziedinātājs” tiek runāts par to, ka žēlastība un dziedināšana tālāk tiek nodota tikai caur ievainotiem cilvēkiem, kas bijuši dzīves salauzti. Anonīmo alkoholiķu biedrība ir ievainotu dziedinātāju biedrība. Psihiatrs Džeimss Naits uzrakstījis:

„Šie cilvēki ir iztukšojuši savu dzīvi un nolikuši to zem alkoholisma iznīcības draudiem. Kad viņi augšāmcēlās no iznīcinošās atkarības elles uguns pelniem, viņos radās sapratne, jūtīgums un vēlēšanās palīdzēt saviem nelaimes biedriem ar dziedinošu sarunu palīdzību. Šo tikšanos laikā viņi neļauj sev aizmirst par savu nospiestību un ievainojumiem. Viņu brūces tiek izmantotas, lai atvērtu acis un normalizētu viņu personīgo dzīvi laikā, kad viņi dziedina no alkoholisma savus brāļus un māsas, bet reizēm arī savus dēlus un meitas. Anonīmo alkoholiķu biedrības locekļu darbs ir viens no efektīvākajiem mūsu laikos, kas uzskatāmi ilustrē brūču īstenību, ja tās izmanto radoši- sāpju un ciešanu atvieglošanai”.

Rainers Marija Rilke savās „Vēstulēs jaunajam dzejniekam” skaidro savas dāvanas spēku: „Neticiet, ka tam, kas jūs cenšas mierināt, dzīvojas viegli, vienkāršu un klusu vārdu vidū, kas dažkārt jums sagādā baudu. Viņa dzīve ir vēl smagāka un drūmāka par jūsējo. Ja tā nebūtu, viņš reizēm pat nespētu atrast šos vajadzīgos vārdus”.

Pats Rilke zināja par savām brūcēm, par sāpēm un skumjām, kas darīja viņu iekšēji nelaimīgu un radīja tukšumu, ko Jēzus varēja piepildīt ar Savu dziedinošo spēku. Te kā atbalss skan Pāvila vārdi: „Es daudz vairāk lielīšos ar savu nespēku, lai manī mājotu Kristus spēks” [2.Korintiešiem 12: 9].

Izlēmis iziet no savas slēptuves, mēs, ar to pašu, izejam cauri svētīšanās ceremonijai Jēzus Kristus dziedinošajai kalpošanai. Un tas pats par sevi nes mums lielu balvu. Mēs atrodamies patiesībā, kas mūs atbrīvo, un dzīvojam Realitātē, kas mūs dziedina.

Abba, Tu esi Varenais Dziedinātājs. Lūdzu, dziedini manas brūces. Ļauj man pievienoties ievainotajiem dziedinātājiem un palīdzēt citiem viņu vajadzībās. Āmen!

„Dievs tik bieži izmanto nenozīmīgo, lai izdarītu neiespējamo”. Ričards Ekslijs.

„ Mēri savu dzīvi ar zaudējumiem, nevis ar ieguvumiem. Ne ar izdzerto vīnu, bet ar to vīnu, ko esi izlējis”. Jo mīlestības spēks atrodas upurēšanā, un tas, kurš vairāk par visiem cieš, vairāk par visiem dod no sevis”. Hadsons Teilors.

No krievu valodas tulkoja Inga Krūmiņa.

Avots: https://outpouring.ru/news/2012-02-28-4512

 

 

 

 

Komentāri (0)  |  2012-03-22 06:33  |  Skatīts: 2049x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ