Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Rabbi sirds puksti (3. turpinājums)


 Brennans Mennings

5. nodaļa.

Liekulis.

Es, nožēlojamais cilvēks!
Romiešiem 7: 24

„ Pār katru no mums krīt izluzorās personības viltus „es”, ēna” Tomass Mērtons.

Šī ir tā mīlestība nevis, ka mēs esam mīlējuši Dievu, bet ka Viņš mūs mīlējis un sūtījis Savu Dēlu mūsu grēku izpirkšanai.
 1. Jāņa 4: 10

Grēka jēdzienā Mērtons iekļauj nevis atsevišķu  grēcīgu rīcību, bet lēmumu dzīvot izliekoties, jau pašos pamatos. Dzīve ar viltus „es” veido uzmācīgu vēlēšanos likt publikas priekšā ideālu tēlu, lai visi par mums būtu sajūsmā un lai neuzzinātu, kādi mēs esam patiesībā. „ Eksistē divi mīlestības veidi- rakstīja Augustīns,- mīlestība pret Dievu, pilnībā noliedzot sevi, un mīlestība pret sevi, pilnībā noliedzot Dievu”.

Mērtons teica, ka dzīve, veltīta mūsu viltus „es”, ir grēcīga dzīve. Es grēkoju, kad no bailēm būt atraidītam, atsacījos domāt, just, rīkoties, atbildēt un dzīvot atbilstoši savam patiesajam „es”. Mēs atsakāmies būt atklāti paši pret sevi pat Dieva priekšā. Un pēc tam brīnāmies, kāpēc esam tik tāli no Viņa.

Ienīstot sevī liekuli, mēs patiesībā ienīstam paši sevi. Liekulis un „es”- ir viena un tā pati persona. Nicinājums pret savu viltus „es”, dod izeju naidam un dusmām, kas izpaužas nervozitātē. Mēs kļūstam nervozi, kad citos atrodam tādus pašus trūkumus, kādi ir mums, ko mēs, pie tam, nespējam ciest paši sevī. Naids pret sevi vienmēr noved līdz uzvedības iznīcinošām formām.

Kad mēs apzināmies un atzīstam mūsu grēcīgo būtību, mēs pieņemam mūs patieso „es”. Jūda nespēja sastapties vaigu vaigā ar savu drūmo tēlu, bet Pēteris spēja. Viņš sadraudzējās ar savu liekuli, bet Jūda kaismīgi iestājās pret to. Pieņemot patiesību par to, kas mēs esam patiesībā, un nododoties Jēzus žēlastībai, mēs sākam dzīvot mierā, neatkarīgi no tā, jūtam paši to, vai nē. Es domāju to mieru, kas ir augstāks par mūsu saprātu un kas ir mūsu subjektīvā sajūta. Ja mēs atrodamies Kristū- mēs dzīvojam mierā, pat ja to nejūtam.

Mācītājs mums saka:  „Atbrīvojies no vecām platēm ar priekšrakstiem, kas griežas tev galvā, saslēdz tavu apziņu un notur tevi egocentriskā pasaules redzējuma rāmjos. Klausies jauno glābšanas dziesmu, kas uzrakstīta speciāli tiem, kas ir nelaimīgi. Pārstāj baidīties no sava Tēva un ienīst sevi. Melu tēvs izgriež patiesību uz otru pusi un sakropļo realitāti. Viss tavs cinisms, skepticisms, neuzticēšanās un izmisums, nelabās domas un nicinājums pret sevi nāk tieši no viņa. Es esmu Līdzjūtības Dēls. Tu piederi Man un neviens nevar tevi izraut no Manas rokas”.

Jēzus atklāj Dieva patieso attieksmi pret mums. pāršķirstot Eveņģēlija lappuses, mēs atklājam, ka tie cilvēki, ko satika Jēzus, ne ar ko neatšķiras no mums. to pašu sapratni un līdzjūtību, ko Viņš izrādīja viņiem, Viņš piedāvā arī mums.

Kad tuvojās noslēgumam man vientulīgā lūgšanu  noslēgšanās Klinšu kalnos, es uzrakstīju vēstuli savam liekulim. Es to nobeidzu ar sekojošiem vārdiem: „Jo vairāk laika tu pavadīsi ar Jēzu, jo pierastāks Viņš būs tev, un tev vajadzēs mazāk liekuļot, jo tu uzzināsi: izņemot Viņu, neko nevajag. Viņa klātbūtnē tu nopriecāsies, apzinājies, ko nozīmē dzīvot žēlastībā, nevis liekulībā.

Abba, Tēvs,

Mums ir patīkami apzināties, ka mēs, kā Tavi bērni, varam godīgi runāt ar Tevi ikvienā laikā, ikvienā vietā, jebkādos apstākļos. Mums nevajag vilkt maskas, bet mēs varam nākt pie Tevis atklāti, tādi, kādi esam, ar visiem mūsu grēkiem un satriektību. Paldies Tev par Tavu žēlastību, kas pārklāj visus grēkus Jēzū Kristū. Āmen!

Kas apliecina, ka Jēzus ir Dieva Dēls, tanī paliek Dievs un viņš Dievā. 
Mēs esam atzinuši un ticam mīlestībai, kas Dievam ir uz mums. Dievs ir mīlestība, un, kas paliek mīlestībā, tas paliek Dievā un Dievs viņā.
1.Jāņa 4: 15-16

 

 No krievu valodas tulkoja Inga Krūmiņa

 

Komentāri (2)  |  2012-04-01 18:37  |  Skatīts: 3333x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Baiba* - 2012-04-18 17:32
Kad varam sagaidīt turpinājumu šai lieliskajai grāmatai?

Nelda* - 2012-04-22 07:16
vienreizēja grāmata! Paldies par tulkojumu!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ