Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Rabbi sirds puksti (6.turpinājums)


 Brennans Mennings



9. nodaļa.
Radikāls dzīves veids.

„Es jums dodu jaunu bausli- mīliet cits citu! Kā Es esmu jūs mīlējis, tā arī jūs mīliet cits citu. No tā visi pazīs, ka jūs esat Mani mācekļi, ja jums būs mīlestība savā starpā." [Jāņa 13: 34-35].

„Bet mīliet savus ienaidniekus un darait labu un aizdodiet, atmaksu negaidīdami, un tad jūsu alga būs liela, un jūs būsit Visuaugstākā bērni; jo Viņš ir laipnīgs pret nepateicīgajiem un ļaunajiem.” [Lūkas 6: 35].

„Tas, kā jūs izturaties pret citiem katru dienu, neatkarīgi no viņu sociālā statusa, arī ir mūsu ticības īstā pārbaude”. B. Mennings.

Pasaulē, kas dzīvo pēc „aci pret aci” likuma, Dievs aicina Savus bērnus uz to dzīves veidu, kas tiek raksturots kā piedošana. Bet, ja mīlestība pret Dievu ir pirmais bauslis, un mīlestība pret savu tuvāko parāda mūsu mīlestību pret Dievu, tad mīlestībai pret ienaidniekiem ir jābūt par pazīmi tam, ka esam Abbas bērni.

Aicinājumam  dzīvot piedotam un piedot, ir ļoti plaša nozīme. Prasības, kas tiek izvirzītas piedošanai, izskatās tik briesmīgas, ka šķiet, nav pa spēkam parastam cilvēkam. Nosacījumi, kas vajadzīgi piedošanai, vienkārši nav izpildāmi cilvēkam, kas nav izbaudījis  žēlastību. Tikai pilnīga uzticēšanā Avotam, kas ir daudz varenāks par mums pašiem, var dot mums spēkus, lai piedotu brūces, ko mums uzplēsuši citi cilvēki. Tādos svarīgos brīžos ir tikai viena vieta, kurp vajag iet- un tā ir Golgāta.

Palieciet tur ilgāk un paskatieties, kā vienīgais Abbas Dēls mirst pilnīgā vientulībā, atstumtībā un pazemojumā. Pavērojiet, kā Viņš izstaro piedošanu pret saviem mocītājiem tajā pašā mirklī, kad viņu nežēlība un cietsirdība sasniedz apogeju. Šinī vientuļajā kalnā aiz Jeruzālemes vecpilsētas sienas, jūs sajutīsiet pilnīgu mirstošā Kunga dziedinošo spēku.

Realitātē, iekšējā mūsu sirds  dziedināšana reti izrādās katarse vai pēkšņa atbrīvošanās no rūgtuma, naida, dusmām, neizpratnes. Visbiežāk tas ir lēns process savienotībai ar Kristu, Kurš ir atnesis mums mieru ar Savu asiņu cenu pie krusta. Tam var būt vajadzīgs daudz laika, jo atmiņas vēl joprojām ir dzīvas un rēta ļoti dziļa. Taču tas noteikti notiks. Krustā sistais Kristus nav vienkārši varonīgs piemērs draudzei. Viņš ir spēks un gudrība no Dieva,  visuvarošs spēks, kas parādīts Viņa augšāmcelšanā, kas pārmaina mūsu dzīvi uz labo pusi un arī dod mums iespēju pastiept smierināšanās roku mūsu ienaidniekam.

Šo lietu izpratne ieved līdzjūtībā, kas padara iespējamu piedošanu. Rakstnieks Stīvens Kovi atceras gadījumu, kad viņš brauca  Ņujorkas metro kādā svētdienas rītā. Tas bija kluss, gandrīz miegains brauciens. Ne mazāk kā minūti vēlāk vagonā iegāja cilvēks ar vairākiem maziem bērniem. Bērni skraidīja pa vagonu, klaigāja un spiedza, kūleņoja pa grīdu. Bet viņu tēvs nekādi pat ar pirkstu nepakustināja, lai viņu nomierinātu.

Galu galā, Kovi vērsās pie tēva un teica: „Kungs, varbūt jūs ievedīsiet šeit kārtību un liksiet saviem bērniem apsēsties vietās”.

„Es zinu, ka man ir kaut kas jādara”,- vīrietis atbildēja,- „ Saprotiet, mēs nupat no slimnīcas. Viņu mamma nomira pirms stundas un es vienkārši nespēju neko izdarīt”.

Mūsu akmenscietās sirdis kļūst par miesas sirdīm, kad mēs uzzinām, par ko raud mūsu ienaidnieks.

Abbas  dēliem un meitām  ir jābūt cilvēkiem bez aizspriedumiem. Viņiem ir lieliski jāsadzīvo ar grēciniekiem.

Atcerieties fragmentu no Mateja evaņģēlija, kur Jēzus saka: „Esiet pilnīgi, kā jūsu Debesu Tēvs ir pilnīgs”? Lūkas evaņģēlijā mēs lasām gandrīz to pašu: „Esiet žēlsirdīgi, kā jūsu Tēvs ir žēlsirdīgs”. Bībeles skaidrotāji saka, ka šie divi vārdi var nozīmēt vienu un to pašu. No šejienes var izdarīt secinājumu, ka sekot Kristum un būt tikpat līdzjūtīgam kā Viņš nozīmē būt tikpat pilnīgam, kā Debesu Tēvs.

Mana kā Abbas bērna būtība nav kaut kāda vienkārša abstrakcija vai skaists vārds. Tā ir manas esības patiesā būtība. Tas, ka es dzīvoju Dieva mīlestībā un maigumā, dziļi ietekmē manu dzīves un pasaules uztveri, uz to, kā es reaģēju uz cilvēkiem un uz viņu dzīves situācijām.

Tas, kā es izturos pret saviem brāļiem, vai tie kaukāzieši, afrikāņi, aziāti vai latīņamerikāņi; tas kā es reaģēju uz grēcīgu dzērāju, kas vārtās pa ielu; tas, kā es izturos pret to cilvēku, kas man nepatīk, ielaušanos manā dzīvē ; tas, kā es parasti sarunājos ar parastiem cilvēkiem, kas dzīvo neticībā, arī noteiks to, kāds es esmu patiesībā, un runās skaļāk, kā kristīga uzlīme uz manas mašīnas.

Līdzjūtīga dzīve nav sentimentāla labvēlība attieksmē pret apkārtējo pasauli un nav lipīga slimība, ko Roberts Vikss nosauca par „hronisku tieksmi iepatikties”. Kristieši, kas iet pa maiguma ceļu, vairās no akla fanātisma, bet cenšas ieskatīties un iekļūt notiekošā būtībā. Dievisķā līdzjūtība mūsu sirdīs atver mums acis uz katras personības unikalitāti. „Cits cilvēks” esam mēs ar jums, un mums ir jāmīl viņš grēkā tā, kā mēs mīlētu sevi savā grēkā. –teica Roberts Vikss.

Tā ir neizbeidzama mūsu dzīves cīņa. Kļūt par tādaiem pašiem kā Kristus- ir garš un ilgstošs process. Ir nepieciešams kļūt par tādiem, kā Viņš savās domās, vārdos un dzīves veidā. D. B. Filliss ir teicis: „Dievišķa mīlestība ir bez nosacījumiem; tā ir augstsirdīga, dāsna, un Dievs to piedāvā visiem cilvēkiem. Tie, kas centīgi ierobežo Dieva mīlestības darbību- palaiž garām pašu svarīgāko”.

„Abba, Tēvs,

Palīdzi man skatīties uz cilvēkiem ar Tavām acīm. Atgādini man par to, ka man ir daudz piedots. Piepildi mani līdz malām ar Svēto Garu, lai es varu izliet Tavu mīlestību citiem. Āmen!” 

„Bet jums, Saviem klausītājiem, Es saku: mīliet savus ienaidniekus, darait labu tiem, kas jūs ienīst, Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. Dodiet, tad jums taps dots: pilnu, saspaidītu, sakratītu un pārpārim ejošu mēru jums iedos jūsu klēpī; jo ar to mēru, ar ko jūs mērojat, jums atmēros." 

/Lūkas 6: 27; 37- 38/

 
Brennan Manning              



No krievu valodas tulkojusi Inga Krūmiņa

 








Komentāri (0)  |  2012-05-15 06:24  |  Skatīts: 1599x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ