Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Kristieši un sabiedrība


Mācītāja S.Adeladžas iespaidi par B.Klintona Globālo iniciatīvu forumu.

 

Dārgie draugi!

Draudzes „Dieva Vēstniecība” administrācija ir priecīga šādi ar jums sazināties.

Kā jūs informēja iepriekšējā vēstulē, mācītājs Sandeijs (Sunday) tikko pirmo reizi apmeklēja B. Klintona Globālo iniciatīvu forumu, kurš norisinājās no 20. līdz 22. septembrim, Ņujorkā, ASV.

Piedalīties B. Klintona Globālo iniciatīvu forumā varēja tikai cilvēki ar ielūgumiem, un īpaši izraudzīta un dažādota cilvēku grupa, kurā ietilpa valstu vadītāji, uzņēmumu vadītāji, mediji, filantropi, fondu pārraugi, reliģiskie līderi, atšķirīgi domājošie un cilvēki, kuri vada ļoti efektīvas nevalstiskās un bezpeļņas organizācijas. Šādā veidā tiek satuvināti tie cilvēki, kuriem ir resursi ar tiem cilvēkiem, kuriem ir visradošākās idejas un iespējas tās īstenot.

Katrs dalībnieks tika aicināts dot ieguldījumu kādā no četriem galvenajiem interešu punktiem:

·        Enerģija un klimata izmaiņas;

·        Vispasaules iedzīvotāju veselība;

·        Nabadzības samazināšana un;

·        Reliģisku un etnisku konfliktu mīkstināšana.

Foruma metodika tika izstrādāta tā, lai veicinātu praktiskas idejas, kas kalpotu par pamatu efektīvai cilvēku piesaistei, kam sekotu nekavējoša un tieša rīcība.

Pateicoties Dieva lielajai žēlastībai, mācītājs Sandeijs (Sunday) tika uzaicināts piedalīties un izteikt savas domas par šiem četriem galvenajiem interešu punktiem foruma laikā. Jūs tikāt aicināti vienoties ar mums lūgšanās un ticībā, ka Tas Kungs efektīvi izmantos mācītāju Sandeiju (Sunday) kā savu vēstnesi, sniedzot viņam dievišķu gudrību, kas piemita tādiem Vecās Derības līderiem kā Daniēlam un Salamanam un ka tas pats gars, kas bija ar Kristu, ļaus mācītājam Sandeijam (Sunday) gūt panākumus, meklējot nozīmīgus un praktiskus risinājumus globālām problēmām, no kurām šobrīd cieš pasaule.

Forums bija aicinājums rīkoties ne tikai sekulārajai pasaulei, lai tā pastieptu roku un izmainītu virzienu, kurā šobrīd dodas sabiedrība, bet arī kristiešiem visā pasaulē, kurus pārstāvēja mācītājs Sandeijs (Sunday) un citi. Mācītājs Sandeijs (Sunday) vēlas pateikties par atsaucību piedaloties lūgšanās un arī iesaistīšanos globālo problēmu cēloņu izskaušanā.

Mācītāja Sandeija Adeladža (Sunday Adelaja) ziņojums par B. Klintona Globālo iniciatīvu forumu.

 

Es pateicos Dievam par to, ka Viņš man atvēra durvis, lai es varētu doties uz B. Klintona Globālo iniciatīvu forumu un arī par svētīgo privilēģiju pārstāvēt Kristus Miesu šajā sanāksmē. Man bija iespēja daudz ko iemācīties apmeklējot forumu kopā ar 600 pasaules visietekmīgākajiem līderiem.

Šajā lietderīgajā laika posmā es guvu daudz iespaidu un vēlos dalīties tajos ar kristiešiem.

Mans pirmais iespaids, ko es ar skumjām konstatēju, ir tāds, ka maz kristiešu apmeklēja B. Klintona Globālo iniciatīvu forumu. Es domāju, ka kristiešiem ir jāatrodas šādas iniciatīvas priekšplānā. Šķiet, ka kristiešu ietekme ir minimāla un ka pasaule iet pa priekšu tur, kur kristiešiem ir potenciāls un virsroka, lai ar Dieva spēka palīdzību kļūtu par visietekmīgākajiem un varenākajiem pasaulē. Kā vēsta Piektā Mozus Grāmata 28:13, mēs esam „nolikti par galvu, bet ne par asti” un mēs būsim „arvien augšā un nekad lejā”. Kristieši ir pārāk ilgi sēdējuši savu baznīcu četrās sienās, tādējādi ignorējot jautājumus, kam būtu jāpievērš uzmanība, un ļaujot citiem cilvēkiem pārvaldīt pasauli.

Jautājumus, kuriem pievērsās B. Klintona Globālo iniciatīvu forumā, var izmantot arī Kristus Miesa. Tomēr baznīca nepietiekami daudz pievēršas globālām problēmām un tādēļ ir skaidrs, ka Dievs ir nodevis atbildību pasaules rokās. Dievam nav aptrūkušies plāni un Viņš darīs visu, kas ir nepieciešams, lai paveiktu uzdevumu.

Viena no tēmām, kuru apskatīja forumā, bija saistīta ar nabadzības samazināšanu. Bībele neskaitāmas reizes aicina mūs agresīvi vērsties pret nabadzību. Vēl viens jautājums, kuram pievērsās, bija saistīts ar globālo sasilšanu un klimata izmaiņām, kas varētu sarežģīt dzīvi un pasliktināt sadzīves apstākļus. Trešais jautājums, kuru izskatīja, bija saistīts ar enerģijas trūkumu zemē. Tīrā ūdens trūkums izraisa krīzes situāciju un nāvi, īpaši jaunattīstības valstīs. Katram kristietim būtu jāuzņemas iniciatīva rast risinājumus šīm globālajam problēmām.

Visbeidzot tika apskatīts jautājums par vispasaules iedzīvotāju veselību. Slikta veselības stāvokļa dēļ visā pasaulē, it īpaši jaunattīstības valstīs, mirst daudzi cilvēki, tādēļ, ka pastāv fondu un medikamentu trūkums.

B. Klintona Globālo iniciatīvu foruma līderi ir apņēmušies atbildēt uz šiem jautājumiem un tādējādi piedāvāt daudz izcietušajai cilvēcei risinājumus. Man šķiet, ka šādas iniciatīvas līderiem ir jābūt kristiešiem, bet diemžēl ir maz ticīgo un pat mācītāju, kas iet pa šo ceļu.

Noslēdzot manu pirmo iespaidu jāsaka, ka kristiešiem būtu aktīvāk jāuzņemas līdera loma savā pilsētā, valstī un pasaulē.

Mans otrais iespaids bija tāds, ka mēs dažreiz esam pārak nosodoši pret pasauli, un pat es devos uz B. Klintona Globālo iniciatīvu forumu pieņēmis rezervētu un aizspriedumu pilnu attieksmi pret dažiem dalībniekiem un it īpaši pret pašu vadītāju B. Klintonu, kurš pagātnē ir saņēmis negatīvu dzeltenās preses un mediju uzmanību. Daži cilvēki pat rakstīja uz mūsu elektronisko ziņu izlaidumu, aicinot mani neapmeklēt forumu un norādot, ka viņi neatbalsta neko, kas saistīts ar Bilu Klintonu. Tomēr šis forums pilnīgi izmainīja manu dzīvi un attieksmi, sniedzot man jaunu perspektīvu un izpratni ne tikai par Bilu Klintonu, bet arī par daudziem cilvēkiem, kuri ir mediju uzmanības lokā, cilvēkiem, kam ir nozīmīga loma mūsu valstīs un dzīvēs.

Piedevām es atklāju, ka Bils Klintons un citi dalībnieki centās rūpēties par to, kas ir svarīgs un par to, ko patiesībā izmanto Dievs, lai rastu atbildes un risinājumus tiem cēloņiem, kas rūp Tam Kungam.

Tādējādi mans otrais secinājums ir, ka mēs nedrīkstam pārāk ātri nosodīt un tiesāt citus pirms neesam izpratuši situāciju un apstākļus, kas slēpjas aiz ārējās rīcības.

Mēs kā kristieši katrs pēc savas izpratnes vērtējam, kas ir grēks, it īpaši attiecībā uz grēkiem, kam ir seksuāla nokrāsa un kas saistās ar homoseksualitāti un abortiem, neaptverot, ka acīmredzamie grēki nav vienīgie un ka ir arī citas lietas, kas varētu mūs padarīt nepiemērotus kā kristiešus.

Foruma laikā es konstatēju, ka to apmeklēja cilvēki, par kuru personisko dzīvi neko nezinu, spēja attēlot Dieva bailes un nodošanos Viņa taisnīgajiem principiem. Tie, kurus mēs uzskatām par kristiešiem, tie, kuri nesmēķē un nedzer un tie, kuri nav pieķerti krāpjam dzīvesbiedru, neseko tik uzmanīgi citiem Dieva principu un norādījumu aspektiem.

Man radās priekšstats, ka tie, kurus mēs neuzskatām par kristiešiem, kaut kādā ziņā vairāk ievēro kristietības principus, nekā tie, kuri pastāvīgi runā par Dievu un maz ko īsteno no tā, ko sludina.

Visbeidzot es ceru, ka mēs visi varam gūt vērtīgu mācību un pamudinājumu no manas pieredzes B. Klintona Globālo iniciatīvu forumā. Ceru, ka tie, kuri no mums ir baznīcas galvas, varēs iedrošināt citus ieņemt stingru nostāju un uzņemties vadību visā pasaulē. Turklāt mums nevajadzētu steigties nosodīt citus, balstoties uz viņu pagātnes grēkiem, kuri veikti kādā brīdī, neapzinoties, ka pēcāk ceļš tiks mērots kopsolī ar To Kungu. Mēs nepazīstam cilvēkus, jo tie var izrādīties pilnīgi pretēji, kā tos attēlo dzeltenā prese.

Mana cerība un lūgšana ir, ka šī pieredze atstās paliekošu iespaidu uz katru no mums.

 

Patiesi jūsu,

 

Mācītājs Sandeijs Adeladža (Sunday Adelaja)

Draudze „Dieva Vēstniecība” Kijevā, Ukrainā

Komentāri (0)  |  2011-06-24 22:05  |  Skatīts: 2217x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ