Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Mūsu apmācības (sludināšanas) mērķis


Riks Džoiners
Lielais uzdevums

Vārds nedēļai 40. daļa
2014.gada 40. nedēļa 
        
 
Lielo Uzdevumu var izpildīt tikai tad, ja jūs:

1) darāt par mācekļiem, bet nevis vienkārši pievēršat ticībai,

2) mācāt darīt visu, ko Viņš ir pavēlējis.

Kur mūsu laikos tas tiek izpildīts? Ko mēs varam izdarīt vēl labāku, kā atdot sevi Viņa pavēles izpildei?

Nav neviena cilvēka, nevienas draudzes un kustības, kas varētu vieni paši izpildīt Lielo Uzdevumu. Mums ir jāapvienojas, lai to izpildītu. Viens no viņa galvenajiem baušļiem ir Viņa cilvēku vienotība. Kristus miesas vienotība tuvojas. Jēzus par to lūdza ne vienu reizi vien, bet mēs zinām, ka uz Dieva Dēla lūgšanu būs atbilde. Tas būs viens no lielākajiem brīnumiem – tik liels, ka tas pārliecinās pasauli, ka Tēvs patiesi sūtīja Jēzu, kā mums ir teikts Jāņa evaņģēlija 17. nodaļā.

Kā mēs pārrunājām, vienotība nav līdzīgu elementu vienotība, bet vienotība ir daudzveidībā. Neviens cilvēks nepārvalda pilnu Kristus kalpošanu, bet katram no mums ir dots Viņa kalpošanas aspekts, kam ir jāsasniedz saskaņa ar to, kas dots citiem. Vēstules Efeziešiem 4. nodaļā rakstīts, ka Kristus Jaunās Derības kalpošana ir komandas kalpošana. Ir vajadzīgi apustuļi, pravieši, evaņģēlisti, gani, skolotāji, lai sagatavotu svētos, kuriem pēc tam ir jāveic kalpošanas darbs. Kā to pielietot savam augšanas procesam, lai kļūtu par draudzi, par kādu mēs esam aicināti būt?

Kad mēs sākām sapulces (Morning Star) Šarlotē, man jautāja, kādu draudzi mēs celsim. Mana atbilde bija: «Man nav ne jausmas līdz tam laikam, kamēr neredzēšu, kādu celtniecības materiālu Tas Kungs atsūtīs». Ja Tas Kungs atsūtīs galvenokārt evaņģēlistus, es zinātu, ka mēs esam aicināti būt par draudzi ar evaņģēlisma novirzienu. Bet ja skolotājus, tad es to uzskatītu par mūsu galveno pamatu. Kā izrādījās, Viņš atsūtīja vairāk praviešus, bet tāpat arī nedaudzus ļoti spēcīgus skolotājus un evaņģēlistus. Starp citu, sākumā mēs bijām ļoti vāji gana kalpošanā. Mēs bijām tik vāji tajā, ka gadījās, ka es teicu cilvēkiem: ja jums vairāk ir nepieciešama personīgā kalpošana un konsultācijas, tad izskatiet iespēju atrast citu draudzi, kurā konsultāciju kalpošana būtu spēcīga.

Vai draudzēm nav jābūt spējīgām apmierināt visu vajadzības? Jā, vajag, ja mēs saprotam draudzi tādu, kāda tā ir. Šarlotes draudzē ir ietvertas visas pilsētas sapulces. Ir citi, kas ir spēcīgi tajā jomā, kur mēs esam vāji. Tādā pat veidā mēs varam būt stiprāki tur, kur citas sapulces ir vājas. Neviena draudze nebūs tik stipra, cik tā ir aicināta būt, ja tā nebūs pareizā veidā pievienota pārējai Kristus Miesai savā pilsētā un reģionā.

Un tā, mūsu pasaules uzskata mērķis ir redzēt pasauli Dieva acīm. Mums tāpat ir jāsaprot, ko tam ir vajadzīga vienotība. Katrs no mums redz pasauli caur saviem personīgiem filtriem, kurus veido mūsu pārdzīvojumi, zināšanas un pieredze. Un mēs ceļam uz šī uzskata, izmantojot sapratni par Viņa ceļiem, kas pamatota Rakstos. Pamats ir mūsu galamērķis – mīlēt Dievu vairāk par visu. Pēc tam mums ir jāmīl vienam otru. Bet pēc tam, ņemot vērā to, ka mēs mīlam Viņu un gribam mīlēt visu, ko Viņš mīl, mēs sākam mīlēt arī pasauli, kuras dēļ Viņš atnāca un atdeva Savu dzīvību. Visā, kā mums ir teikts 1.vēstulē Timotejam 1:5:

"Bet sludināšanas mērķis ir mīlestība, kas nāk no skaidras sirds un labas apziņas un neliekuļotas ticības” 

Un tā, mūsu mērķi ir:

1) Mīlestība
2) Skaidra sirds
3) Laba apziņa
4) Neliekuļota ticība

Tas viss sākas ar doktrīnu, kuru mēs pieņemam. Šie elementi nostiprinās mūsu sirdīs un darbībās, kad mēs praktizējam tās koinonia (gr. val.- sadraudzība, vienotība, red. piezīme) laikā Kristus miesā. Tieši caur koinonia tie kļūst par praksi un sāk darboties mūsu dzīvē, kā tās daļa. Ar šo koinonia spēcīgo pozīciju mēs nesam pasaulē Dieva Valstības izpausmi. Kā mums teikts 1.Jāņa 1:7 «bet ja mēs dzīvojam gaismā, kā Viņš ir gaisma, tad mums ir sadraudzība (gr. val.- koinonia) savā starpā, un viņa dēla Jēzus asinis šķīsta mūs no visiem grēkiem.»

Viss slēpjas Dievā un cilvēkos. Visu, ko Dievs ceļ, Viņš ceļ cilvēkos un ar cilvēku palīdzību, nevis principos un sistēmās. Sistēmas un principus var izmantot un tie var būt derīgi. Taču tie nav struktūra, karkass. Tie drīzāk ir stalažas, lietas koki, kurus izmanto kā palīg elementus celtniecības laikā.

Šī iemesla dēļ ir daudz svarīgāk, par ko mēs kļūstam nekā tas, ko mēs darām. Ja mēs kļūsim kā Tas Kungs, tad darīsim Viņa darbus. Bet Viņš mūs nav aicinājis, lai vienkārši veiktu darbus. Tomēr, kad mēs veicam darbu, Viņš vēlas, lai mēs to veiktu tā paša dēļ un ar tādu pašu sirdi, kā Viņš to veica. Tas arī ir mūsu apmācības mērķis – mīlestība, jo Viņš ir mīlestība.

 

MorningStar Ministries

 

Uz krievu valodu tulkojusi Diāna Kirsanova.

No krievu valodas tulkojusi Ilze Platace

Avots: www.outpouring.ru



 

Komentāri (0)  |  2014-11-04 07:17  |  Skatīts: 1786x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ