Jēzus nāk drīz

 Latviski По русский In English

Izlem, ko vēlies


Komentārs:

Sandra* - 2012-04-27 06:37
Paldies!


Izlem, ko vēlies darīt.

Marks Viktors Hansens

 

Tev ir apbrīnojami talanti un vienreizējas dāvanas, kuras Tu vari sniegt pasaulei. Neviens nevar sniegt to, ko vari sniegt Tu. Tās ir tās lietas, kuras neviens cits nespēj izdarīt tā, kā to spēj Tu. Katram no mums ir sava sūtība, iemesls, kāpēc dzīvojam, elpojam un pastāvam. Svarīgākais, ko mēs savā dzīvē varam izdarīt, ir saprast, kāda ir šī sūtība un kā mēs to varam likt lietā, lai palīdzētu cilvēcei. Mēs esam to parādā pasaulei, pašiem sev, savai ģimenei, citiem cilvēkiem, nākotnei un saviem pēctečiem. Kļūsti nozīmīgs – domā lielas domas un dari lielus darbus.

 

Mans draugs, Toms Harkens, piedzima ar diagnozi poliomielīts un tuberkoloze. Pirmos sešus savas dzīves gadus Toms nodzīvoja mākslīgās elpināšanas aparātā. Visi baidījās no tuberkulozes un attiecās pret to kā pret AIDS, tāpēc neviens negribēja viņam pieskarties. Pēc atveseļošanās Toms sāka apmeklēt skolu. Pirmajā skolas dienā skolotājs tam lūdza pieiet pie tāfeles un izburtot vārdu „kaķis”. Viņš uzrakstīja „k-a-t-ķ-i-s”.

 

Skolotāji visas klases priekšā mēdza Tomam teikt, ka viņš nekad nebūs sekmīgs. Toms tika izmests no skolas, pazemots un vīlies. Viņš nolēma pierādīt, ka viņiem nav taisnība. Kad viņš paaugās, viņš sāka tirgot putekļsūcējus. Vienas dienas laikā Toms pārdeva 17 putekļsūcējus. Viņš iegaumēja visu, ko katrs no pircējiem viņam teica, jo viņš tā arī nekad neiemācījās lasīt.

 

Tomam paveicās satikt brīnišķīgu sievieti, Melbas jaunkundzi, kā viņš to mīļi dēvē, un viņi apprecējās. Toms nekad nevienam nebija teicis, ka ir analfabēts, līdz 55. gadu vecumā viņš to ar asarām acīs paziņoja pārsteigtās auditorijas priekšā, saņemot Horācija Eldžera apbalvojumu. Dzirdot viņa atzīšanos, viņa dēli uzskrēja uz skatuves un pateica viņam, ka to mīl tik un tā un, ka tie viņam palīdzēs. Viņi nezināja, ka tas bija Toma un Melbas jaunkundzes noslēpums.

 

Redzat – viss ir iespējams! Tāpat kā tas bija ar Tomu, vienīgais, kas stāv ceļā Tavai veiksmei esi Tu pats – Tavi uzskati par to, kas ir iespējams, Tava attieksme pašam pret sevi, Tava vēlēšanās sasniegt to, ko Tu patiešām vēlies. Tu pats esi vienīgais šķērslis, kas neļauj sapņiem piepildīties.

 

 

Paplašini savu prātu attiecībā uz to, kas ir iespējams.

 

Mūsu prāts nosaka gan mūsu veiksmes, gan neveiksmes. Tavs prāts ir gan Tavs stiprais, gan vājais punkts. Viss sākas un beidzas ar Tavu domāšanu. Es esmu izstrādājis sešus veidus, kā trenēt prāta muskuļus. Tos praktizējot, tie var tev dot spēku sasniegt savus mērķus. Šāds treniņš prasa disciplīnu, taču jebkas, ko gribam sasniegt, prasa disciplīnu. Turklāt runa ir par Tavu apbrīnojamo prātu. Par instrumentu, kas var palīdzēt Tev sasniegt visu, ko savā dzīve vēlies paveikt. Tavs prāts ir Tavs dārgums. Attīsti to. Jo galu beigās, mīļie, kā teikts kādā sakāmvārdā - dzelzs, ko trin, nesarūs. Grāmatā „Miljonārs vienā minūtē” (One Minute Millionaire) mēs mācam, ka ar Tava prāta netaustāmajām īpašībām – vēlmi, mērķtiecību, iztēli un apņemšanos, Tu iegūsti taustāmu rezultātu – finansiālu neatkarību.

 

Seši veidi, kā trenēt prāta muskuļus.

 

1. Lasi, lasi, un vēlreiz - lasi!

 

Lasi kaut ko bez žurnāliem un dienas avīzes. Tie galvenokārt ir piebāzti ar negatīvu informāciju un attēliem, kas iezogas Tavās smadzenēs un tur parazitē. Lasi grāmatas, kas Tevi rosina un iedvesmo. Veic rosinošo un iedvesmojošo autoru atlasi interneta veikalā „Amazon.com” vai vietējā grāmatnīcā, vai arī atrodi tās 100 grāmatas, kas ieteiktas manā mājas lapā, un sāc lasīt. Lasi no rīta, dienu uzsākot, un vakarā, dienu nobeidzot. Šie ir labākie brīži, kad savas smadzenes piepildīt ar labām domām un idejām. Atvēlot tam tikai 15 minūtes dienā, Tu gada laikā būsi papildus veltījis veselu mēnesi savai pašizaugsmei, kas dod vislielāko „atdevi no ieguldījuma” (ang. ROI, Return On Investment).

 

Turklāt lasi ātri un rūpīgi. Trenējies izlasīt vismaz vienu grāmatu nedēļā. Tas liek Tavām smadzeņu šūnām nemitīgi lēkāt un dancot. Izdari piezīmes, pasvītro, iezīmē, apvelc un apraksti malas, kuras Tu nopirki komplektā ar grāmatu – gūsti atdevi no grāmatā ieguldītā! Es gribu pretī tūkstošus un miljonus par katru grāmatu, kuru izlasu, un mans vidējais rādītājs ir vismaz viena grāmata dienā.

 

2. Uzņemies iniciatīvu!

 

Dalies savās domās ar kādu, vai ar kādu cilvēku grupu, kuri tiecas tajā pašā pozitīvajā virzienā kā Tu. Divi vai vairāk prātu, kas koncentrējas uz vienu un to pašu mērķi, kopā salikti veido ārkārtīgi lielu spēku. Kad vienam cilvēkam ienāk prātā kāda doma, cits cilvēks var šo domu paplašināt. Nākamais cilvēks to var paplašināt vēl vairāk. Turpini tādā pat garā. Tiklīdz ir izveidojusies kopīga doma, ātrākais veids, kā to piepildīt, ir uzņemties iniciatīvu pār tās īstenošanu. Uz šīs planētas nav neviena, kas būtu guvis fenomenālus panākumus, neuzņemoties iniciatīvu. Lūdzu noskatieties manu video „Bruģē sev ceļu pretī miljoniem” (Mastermind Your Way To Millions). Zvaniet uz manu biroju, tālr. 800-433-2314.

 

3. Atrodi skolotāju!

 

Dr. Bukminsters Fullers bija mans pirmais skolotājs. Es mācījos, kā viņš dzīvoja un to, ko mācījās viņš, tikos ar tiem, ar ko tikās viņš, un noglabāju šo informāciju savā Rolodex piezīmju failā, un tas pilnībā izmainīja manu dzīvi uz labo pusi. Es Tev iesaku atrast skolotāju katrai savas dzīves jomai un uz mūžu. Liec, lai Tavi skolotāji Tevi nemitīgi izaicina!

 

Izvēlies kādu cilvēku grupu, kurus Tu apbrīno visvairāk, neskatoties uz to, vai Tu tos pazīsti personīgi vai nē. Izdomā, ar kuriem no šī saraksta Tu visvairāk gribētu sacensties. Tad izpēti tos. Sameklē un iegādājies jebkuru informāciju, ko par tiem vari atrast.

 

Ja tie organizē seminārus, aizej uz tiem.

Ja tie ir uzrakstījuši kādas grāmatas, izlasi tās.

Ja tiem ir kādi ieraksti, noklausies tos. (Autori grib, lai es tiem palīdzu sarakstīt grāmatas. Es to nedarīšu, kamēr tie nebūs kārtīgi izstudējuši manus „Milzu grāmatas” (Mega Book) ierakstus un grāmatu „Cāļa zupa rakstnieka dvēselei” (Chicken Soup for the Writer’s Soul).

 

Šeit būs tikai daži no tiem, kurus es ieteiktu: Brians Treisijs (Brian Tracy), Roberts Dž. Allens (Robert G. Allen), Dr. Veins Daiers (Dr. Wayne Dyer), Džeks Kanfailds (Jack Canfiled) un Ogs Mandino (Og Mandino). Šie ir panākumus guvuši cilvēki (kas bija citu apbrīnojamu domātāju „mācekļi”), kuri, ievērojot visus zinātniskos un garīgos likumus, ir radījuši filozofijas un izstrādājuši prasmes, ar kuru palīdzību arī Tu vari gūt fenomenālus panākumus.

 

Esi gatavs mācīties visu iespējamo no tiem, kas savu darbu jau paveikuši. Viņi ir šeit un to dzīves mērķis ir palīdzēt Tev atklāt, kāds ir Tavs mērķis. Nekautrējies, taču arī neļauj Tavam ego pārņemt Tavu prātu. Mēs visi esam šeit, lai mācītos. Atrodi skolotāju un iegrimsti mācīšanās procesā.

 

4. Klausies kompaktdiskus un kasetes

 

Lūk, kas par šo tematu bija sakāms nelaiķim Ērlam Naitingeilam, vienam no dižākajiem mūsdienu domātājiem:

 

„Ierakstu klausīšanās ir vissvarīgākais tehnoloģiskais sasniegums kopš iespiedmašīnas izgudrošanas.”

 

 Ērls bija pagājušā gadsimta Sokrāts un bija pasaules lielākās audio kompānijas The Nightingale Conant Corporation līdzdibinātājs.

 

 

Mūsu iekšējais priekšstats pašiem par sevi un par to, ko mēs vēlamies dzīvē sasniegt, padara mūs par tiem, par ko mums bija lemts kļūt.

 

Šis it tikai viens no svarīgākajiem paradumiem, kādus Tu vari iedibināt. Nemitīgi klausies iedvesmojošus audio kompaktdiskus un kasetes. Patiesībā katru rītu sāc celties stundu agrāk un veltīt šo laiku, lai klausītos šādus ierakstus. Klausies tos tik ilgi, līdz Tu tos vari atkārtot gandrīz vārds pa vārdam. Tas pārveidos Tavu prātu un liks tam domāt vienīgi par pārpilnību un pozitīvismu. Es tos klausos, kamēr vingroju. Tas aizdzen garlaicību, atkārtojot vingrojumus. Es mācos un iegūstu veselu ķermeni un prātu.

 

5. Apmeklē seminārus!

 

Lai nostiprinātu pozitīvu dzīvesveidu, piesakies un apmeklē motivējošus seminārus. Tur Tu satiksi iedvesmojošus cilvēkus (un iespējams – domubiedrus kādas idejas īstenošanai) un iemācīsies jaunus veidus, kā sasniegt savus mērķus. Par semināriem Tu vari uzzināt internetā, avīzēs, organizācijā The Learning Annex vai vietējās skolās un universitātēs. Atgriezies pie sava skolotāju saraksta un atrodi to mājas lapas. Sameklē, kad un kur tie plāno uzstāties un apmeklē visus seminārus, kuri notiek Tavā apkārtnē. Redzot šos skolotājus aci pret aci, Tev būs vieglāk turēties pie saviem mērķiem un izveidot pastāvīgu pozitīvu domāšanu. Mans draugs, Dāgs Vīds, pasaules labākais orators, saka: „Līderi dzimst semināros.”

 

6. Izslēdz televizoru!

 

Amerikāņu mājās televizoru caurmērā skatās 7,2 stundas dienā. Tas jāiznīdē tāpat kā jebkurš kaitīgs ieradums. Tu varbūt domā, ka tas jau nevienam ļaunu nenodara, ja televizors ir ieslēgts, kamēr Tu uzkop māju vai spēlējies ar bērniem. Taču televīzija ir pilna ar enerģiju, kas iekļūst Tavā istabā. Tā materializējas.

Es nesaku, ka televizors būtu pavisam jāizmet laukā. Ir arī daudz labu raidījumu. Diemžēl kvalitatīvi raidījumi prasa rūpīgu atlasi. Es tikai saku, ka Tev jāpamēģina saīsināt skatīšanās laiku iesākumā pa stundai – vienas stundas zaudēšana dienā Tev nekaitēs. Tu vari šo laiku izmantot, lai palasītu kādu grāmatu, paklausītos iedvesmojošus ierakstus, izietu pastaigā ar suni vai pavadītu laiku kopā ar savu ģimeni. Tiklīdz Tu to ieslēdz, tas pār Tevi valda, jo 87% Tava prāta ir orientēti uz vizuālo informāciju. Piešķir sev vienu stundu bez televizora dienā, un gadā būsi ieguvis papildus 365 stundas vai divus mēnešus jaunas brīvības.

 

 

Tas ir viss! Tikai seši vienkārši soļi!

 

Šie seši soļi palīdzēs Tev uzlādēt Tavas garīgās baterijas un izkliedēt miglu Tavā prātā, lai rosinātu Tevi izlemt, ko Tu patiešām vēlies darīt.

 

 

Mūsu prāts nosaka gan mūsu veiksmes, gan neveiksmes. Tavs prāts ir gan Tavs stiprais, gan vājais punkts. Viss sākas un beidzas ar Tavu domāšanu.

 

 

Izmaini savu attieksmi – izmaini rezultātu!

 

Mūsu iekšējais priekšstats pašiem par sevi un par to, ko mēs vēlamies dzīvē sasniegt, padara mūs par tiem, par ko mums bija lemts kļūt. Caur pārliecību, ko esam sevī radījuši, mēs katrs pats esam izveidojuši tādu dzīvi, kādu šobrīd dzīvojam. Ticības sistēma, kas balstīta uz kaut kā trūkumu vai nepietiekamību, materializējas mūsu dzīvē.

Domā par neierobežotu izdošanos – patieso īstenību, un Tu piedzīvosi neierobežotu izdošanos. Tā nāks neizbēgami un pati no sevis, lai gan ne uzreiz.

 

Domā par trūkumu un nepietiekamību un Tu piedzīvosi trūkumu un nepietiekamību.

 

Ierobežojumus mēs sev uzliekam paši, vai arī ļaujam, lai mums tos uzliek. Patiesībā mūsu veiksmes un neveiksmes sākas un beidzas ar mūsu attieksmi pret sevi, kā arī pret izdošanos. Tas, kam mēs ticam, nosaka rezultātu. Tas, uz ko mēs koncentrējamies, atgriežas pie mums simtkārtīgi. Mūsu ticība jebkuras situācijas iespējamībai vai neiespējamībai nosaka šīs situācijas iznākumu. Ja mēs neticam izdošanās iespējamībai, tad tā nav iespējama. Panāc neierobežotu izdošanos, izvēloties jaunu pieeju.

Kā lai mēs mainām mūsu negatīvās domāšanas sistēmu pret jaunu, uz izdošanos orientētu domāšanas sistēmu? Tieši tāpat kā jebkurā citā gadījumā – sāc no paša sākuma.

  1. Uzraksti, kāda ir Tava pārliecība.
  2. Tad sāc sev uzdot jautājumus, piemēram, „Vai es esmu pelnījis panākumus un izdošanos? Kas notiktu, ja es gūtu panākumus? Vai es esmu pietiekami labs tam vīrietim/sievietei, kas ir manā dzīvē/ko es gribu savā dzīvē? Vai manu panākumu dēļ apkārtējo panākumi samazinātos vai palielinātos? Vai es esmu pelnījis būt laimīgs? Vai cilvēki, ko es ap sevi pulcēju, ietekmē mani pozitīvi vai negatīvi? Kāpēc es saistos ar cilvēkiem, kas mani grūž lejup?”
  3. Atbildes uz šiem jautājumiem radīs citus jautājumus. Piemēram, „Ja Tu ap sevi pulcē negatīvi domājošus cilvēkus, tad kāpēc Tu to dari? Vai tāpēc, ka Tev šķiet, ka neesi pozitīvi domājošu cilvēku cienīgs? Ja tā – tā ir ierobežojoša pārliecība, kas jāmaina pret pārliecību par izdošanos. Tev vairs nav laika negatīvi domājošiem cilvēkiem.

 

Iznīdē katru negatīvu pārliecību vienu pēc otras. Tās ir kā nezāles, kas jāizravē un jāizmet. Katru no tām nomaini pret jaunu, pozitīvu pārliecību. Tā vietā, lai koncentrētos uz savu pārliecību, ka neesi pozitīvi domājošu cilvēku cienīgs, izmanto iepriekšminēto piemēru un nomaini šo veco pārliecību pret šādu:

„Es esmu pārpilnības un izdošanās cienīgs, un pulcēju ap sevi tikai pozitīvi domājošus, iedvesmojošus, izpalīdzīgus un atbalstošus cilvēkus.”

Tu būsi pārsteigts, cik ātri savu negatīvo toni mainīs vai arī pilnībā no Tavas dzīves pazudīs tie cilvēki, kas mūždien saka „nekas nesanāks”. Izdari tā ar ikvienu savu negatīvu pārliecību un vēro, kā Tavā dzīvē ienāks izdošanās. Lai iznīdētu sliktu ieradumu un ieviestu pozitīvu ieradumu, ir nepieciešama 21 diena. Taču kas gan ir 21 diena, ja tā rezultātā Tu varēsi sasniegt visu, ko jebkad esi vēlējies!

 

Domā lielas un skaistas domas un Tu iegūsi lielus un skaistus rezultātus. Domā mazas un trūcīgas domas un to Tu arī iegūsi. Izvēle ir Tavās rokās.

 

 

Izlem, ko vēlies darīt!

 

Kad Rosam Persijam bija pieci gadi, viņš izmisīgi gribēja velosipēdu. Neviens viņam to nenopirka. Lai vai ko viņš centās darīt un lai kā centās nopelnīt tam naudu, viņš to nekad neieguva.

 

 

Izlemt, ko savā dzīvē vēlies darīt, ir salīdzinoši vienkārši, bet, lai saglabātu pozitīvu domāšanu un turētos pie izvēlētā rīcības plāna, nepieciešama disciplīna.

 

Persijs pieauga un izveidoja daudz veiksmīgu uzņēmumu, kļūstot par multimiljonāru. Persijs, piemēram, izgudroja HuskyTM atkritumu maisiņus, kurus Wal-Mart veikalā ik dienas pārdod 2 miljonu eksemplāros.

 

Pirms pāris gadiem, viņš pirms Ziemassvētkiem sapulcināja 1200 nabadzīgus bērnus. Persijs tos mazliet gribēja uzkurināt kā pirms futbola mača. Viņš teica, ka tie var kļūt par jebko, iegūt jebko un darīt jebko, un, ka viņš tam ir pierādījums. Viņš teica, ka viss, kas tiem vajadzīgs, ir vēlēšanās, motivācija un darbs un, ka tā ir panākumu ķīla.

 

Persijs jautāja: „Cik daudzi no Jums vēlas jaunu velosipēdu?” Protams, tie visi pacēla roku. Viņš līksmi aizgāja līdz vienai istabas malai un atrāva milzīgu aizkaru, kas tur bija novietots. Aiz šī aizkara bija 1200 pilnīgi jaunu, spīdīgu velosipēdu. Persijs raudāja. Bērni raudāja. Raudāja visi, kas to skatījās televīzijā. Vice-prezidents Hūberts Hamfrijs piezvanīja Persijam un teica: „Tā ir visjaukākā, mīlošākā un dāsnākā dāvana, kādu es esmu redzējis, Persij. Paldies!”

 

Šis atjautīgais vīrs zināja, ko gribēja, rīkojās un to dabūja. Viņš uz to koncentrējās.

 

Es gribu, lai arī Tu tāds esi – koncentrējies tieši uz to, ko vēlies. Kā to izdarīt? Sastādi dzīves mērķu sarakstu. Ja Tu nezini, kā lai to izdara, varbūt noklausies manus ierakstus ar nosaukumu „Piepildi sapņus!” (Living Your Dreams).

 

 

Labākais veids, kā sastādīt mērķu sarakstu.

 

Kļūsti par manas mājas lapas bezmaksas projekta "Goal Rush Challenge" ("Steidzies pretī mērķim") dalībnieku!

 

Tu būsi viens no lielas cilvēku grupas, kas mācās, kā nospraust mērķus katrā savas dzīves jomā, lai sasniegtu tūlītēju un pārsteidzošu rezultātu. Ieej http:/www.markvictorhansen.com/goal mining.php?beta, kur Tu vari:

  • pieteikties uz manu iknedēļas bezmaksas atbalsta un padomu izdevumu "Rich Results" ("Bagātīgi rezultāti"), kas palīdz mērķu sasniegšanas procesā;
  • izlasīt par to, kā uzstādīt patiesi lielus sapņus savā dzīvē;
  • sastādīt savu 101 mērķu sarakstu;
  • atsūtīt savus mērķus mums, lai mēs varam sekot līdzi Tavai attīstībai, palīdzēt saglabāt Tevī apņemšanos, un tieši pēc gada atgriezt šo pašu sarakstu Tev atpakaļ;
  • pats sevi kontrolēt.

 

 

Ir iespējams viss.

 

Atslēga, kas atslēdz durvis uz visu, par ko Tu jelkad esi sapņojis, ir TEVĪ pašā.

 

  1. Trenē savus garīgos muskuļus ik dienu, lai panāktu izdošanos.
  2. Noskaņo prātu tā, lai koncentrētos uz pārpilnību un uz iespēju nodrošināt labklājību. Sastādi mērķu sarakstu, kas Tevi rosina spert radikālus soļus, lai sasniegtu savus mērķus.

 

Izlemt, ko savā dzīvē vēlies darīt, ir salīdzinoši vienkārši, bet, lai saglabātu pozitīvu domāšanu un turētos pie izvēlētā rīcības plāna, nepieciešama disciplīna. Stingrs prāts, pozitīva attieksme un mērķu saraksts ļaus Tev likt lietā to varu pār savu likteni, kas ir Tevis paša rokās.

 

 

 

 

 

Biedrības „Gaisma Pasaulē” materiāls

E-pasts: gaisma.j@inbox.lv

Komentāri (1)  |  2011-05-10 06:54  |  Skatīts: 10462x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Sandra* - 2012-04-27 06:37
Paldies!


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ